Pokud nechcete, aby vaše děti byly nevychované, přestaňte dělat těchto 5 chyb

Datum publikace: 15. 03. 2018
Periodikum
navodynapady.cz
Většina rodičů se potýká s problémem, že jejich dítě trpí na Amok či neukázněností a ani netuší, o co jde. Naštěstí my to víme a představíme vám 5 chyb, které by měli rodiče přestat dělat.

Pokud na toto chování vašich dětí nezareagujete včas, ovlivníte tím jejich životy více než si umíte představit. Potvrdila to i doktorka Emma Jenner, která se zviditelnila zejména v show v televizi TLC "Přiveďte chůvu". V ní prezentovala 5 rodičovských chyb, které přivodí dříve či později nechtěné následky. Podle Emmy je normální, že rodiče požadují a očekávají od svých dětí stále více nebo jim řeknou o svých problémech a potížích.

Zde je 5 chyb, kterých se rodiče neustále dopouštějí:

Bojí se o své děti

Příklad: Pokud se chce dítě napít mléka z jiného poháru a ne z toho obvyklého, rodiče automaticky začnou hledat jiný pohár namísto toho, aby tento požadavek ignorovali. Bojí se, že dítě začne plakat nebo odmítne jíst.

Emma považuje toto za obrovskou chybu. Dítě by vám nemělo poroučet. Nechte ho plakat. Odejděte, pokud to nechcete slyšet. Nikdy však nesplňte svému dítěti vše, co mu vidíte na očích. Promyslete si, jaký odkaz mu tímto chováním zanecháte, pokud mu dáte všechno, a to jen kvůli jeho pláče. Uděláte s tím už něco?

Omlouváme je ( "To jsou děti")

Pokud své děti ospravedlňujete touto frází, podněcujete je znovu k tomuto chování a také k neposlušnosti a nezodpovědnosti.

Děti totiž dokáží mnohem více než od nich rodiče očekávají. To platí pro respekt, chování, domácí práce nebo sebekontrolu.
Emma tvrdí, že byste měli zvýšit nároky, které na své děti kladete. Tak je naučíte, jak se mají chovat adekvátně k různým situacím.
Nenechají, aby je ostatní napomínaliUčitelé a profesoři by měli děti napomínat, pokud se nechovají vhodně. A rodiče by jim to měli dovolit.
Jsou přece očima a ušima rodičů, když s nimi nejsou. Dnes je to téměř nemožné, protože pokud učitel nebo zaměstnanec poučuje dítě, rodiče to jen vytočí. Ani se nesnaží zjistit, co se stalo, resp. co předcházelo reakci učitele.

Celý článek k přečtení na: https://mocvedomi.cz/pokud-nechcete-aby-vase-deti-byly-nevychovane-prestante-delat-techto-5-chyb/.

další zprávy z médií