Zobrazit menuSkrýt menu

Je vaše dítě často nemocné? Těchto 10 věcí mu může pomoci

Publikováno: 30. 1. 2018, aktualizováno: 30. 1. 2018 | Zdroj: http://pro-miminka.cz

Přišli jste s vaší ratolestí domů ze školky a už zase kašle a popotahuje? Děti v předškolním věku ještě nemají plně vyzrálou imunitu a jejich tělíčko si některé protilátky teprve vytváří. Po překonání celé řady virových onemocnění bude imunitní systém lépe vytrénován a boj s dalšími virózami bude rychlejší. Pokud má tedy sem tam rýmičku, nepropadejte panice. Zbystřete ale v případě, že se objevuje nemoc až příliš často či tehdy, kdy lékař považuje za nutné dítěti nasadit antibiotika i vícekrát za zimu.

Dětské kolektivy jsou doslova rájem pro množení bacilů. Nejčastěji se zde setkáváme s opakovanými infekcemi horních cest dýchacích. Nedoléčené děti, jejichž rodiče mnohdy podceňují dobu rekonvalescence, si v kolektivu infekci opakovaně předávají a tak se stává, že se děti opětovně nakazí a stonají častěji. Abyste svého drobečka maximálně ochránili, vyzkoušejte následujících deset tipů.

Pohodové prostředí

V průběhu vývoje dítěte jsou období, kdy je imunita přirozeně oslabena. Určitou úlohu ale může hrát také narušená psychika dítěte. Nemusí jít ani o šikanu v kolektivu či problémy v rodině. Někdy může dítě stresovat i nadměrné přetěžování mimoškolními aktivitami, kdy se dítěti snažíte v dobré víře dopřát to nejlepší. Stres může vyvolat astmatické obtíže a narušit hormonální systém dítěte. Proto jakékoli náznaky nepodceňujte. Pokud si nevíte sami rady, požádejte o pomoc dětského psychologa a snažte se o to, aby dítě vyrůstalo v klidném a pohodovém prostředí.

Odstranění alergenů

V posledních letech díky změnám životního stylu a životního prostředí významně stoupá výskyt alergií všeho druhu. Ačkoli je velká část předpokladů pro alergii dána geneticky, dá se některým alergiím vyhnout či snížit riziko jejich propuknutí. Nejčastěji se objevují drobné alergie na prach či pyly, neobvyklé nejsou ale ani alergie na plísně a zvířata. Pokud se u vašeho dítěte projeví alergie nateklými sliznicemi, je pak náchylnější k respiračním onemocněním. Snažte se tak udržovat vaši domácnost stále čistou a v případě podezření na alergii, se poraďte se svým dětským lékařem o vhodnosti vyšetření na specializovaném pracoviště imunologie nebo alergologie.

Inhalace

Pokud je vaše dítě často nemocné, je pro něj velmi důležitá pravidelná péče o dýchací cesty. Jejich ochranná bariéra je narušována a není pak schopná se bránit průniku virů a bakterií. Vynikající prevencí, ale i léčebnou metodou je inhalace. „Při léčbě akutních i chronických onemocněních horních i dolních dýchacích cest či jako prevence může posloužit inhalátor a odsávačka v jednom (Omron DuoBaby), který pomáhá při úlevě od rýmy, zvyšuje efektivitu inhalace a lze pomocí něj aplikovat léky přímo do dýchacích cest," vysvětluje pediatrička MUDr. Jarmila Seifertová. Zkuste dávat svému dítěti preventivně vdechovat aerosol. Samotný proces inhalace je velmi snadný, stačí pouze přirozeně dýchat. A aby inhalování dítě nenudilo, můžete mu ho zpestřit pohádkou v televizi, nebo mu předčítat.

Celý článek najdete na: http://pro-miminka.cz/vase-dite-casto-nemocne-techto-10-veci-mu-muze-pomoci/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS