Zobrazit menuSkrýt menu

O čem se mluví

 • Monopol matek ztrácí půdu. Otců a dětí se ale občas musí zastat Ústavní soud

  Monopol matek ztrácí půdu. Otců a dětí se ale občas musí zastat Ústavní soud

  21. 1. 2020 | Zdroj: idnes.cz – Časy, kdy otec po rozvodu mohl vidět své dítě maximálně jednou za čtrnáct dní, se pomalu mění. Redakce iDNES.cz se zaměřila na rozhodnutí Ústavního soudu, která ukazují, že soudnictví stále více dbá na práva obou rodičů - jak matky, tak i otce a také na názor dítěte. „Nastává evoluce rodinného práva,“ říkají odborníci.

 • Školní předmět Technika je zatím v rukou nadšenců. Bude to stačit?

  Školní předmět Technika je zatím v rukou nadšenců. Bude to stačit?

  21. 1. 2020 | Zdroj: berounsky.denik.cz – Doba, kdy většina dětí na otázku, co je ve škole baví nejvíc, odpovídala, že přestávky a tělocvik, může být brzy ta tam. Na výsluní se dere předmět Technika, který by si mohl oblíbit každý kluk i děvče. Alespoň to tak vypadá podle zkušeností Základní školy Svisle v Přerově. Právě ta patří mezi 53 ZŠ, jež mají za sebou první pololetí jeho pilotního ověřování.

 • Romské děti jsou často posuzovány jako mentálně postižené, školy je vzdělávají odděleně

  Romské děti jsou často posuzovány jako mentálně postižené, školy je vzdělávají odděleně

  20. 1. 2020 | Zdroj: romea.cz – Romové se v základních školách učí stále často podle vzdělávacích plánů pro lehce mentálně postižené. Mezi žáky, kteří mají upravené učivo kvůli nižší inteligenci, tvoří přibližně 29 procent. V celkovém počtu dětí v základních školách je podíl Romů asi 3,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy o plnění plánu opatření, která mají přispět k začlenění romských dětí do běžných škol.

 • Do školy až v devět, apelují odborníci. Podle psychologů je brzký začátek výuky přežitek

  Do školy až v devět, apelují odborníci. Podle psychologů je brzký začátek výuky přežitek

  20. 1. 2020 | Zdroj: lidovky.cz – Poruchy spánku, deprese, obezita. S těmito neduhy se potýká stále více českých dětí. Jedním z viníků je podle psychologů začátek školního vyučování moc brzy ráno. Osmá, někde i dřívější hodina je zastaralá, rytmus dnešní společnosti se posunul, tvrdí zastánci změny z řad školských expertů i lékařů. Do školy by se podle nich nemělo chodit dříve než v půl deváté.

 • Kolik je v Česku dětí se zdravotním postižením?

  Kolik je v Česku dětí se zdravotním postižením?

  17. 1. 2020 | Zdroj: opojisteni.cz – V Česku bylo v roce 2018 odhadem celkem 117 tis. dětí do 15 let věku se zdravotním postižením, což představovalo 7 % všech dětí. Podíl chlapců se zdravotním postižením byl oproti dívkám dvojnásobný: 9,2 % všech chlapců oproti 4,6 % všech dívek.

 • Místo neplatiče pošle alimenty stát. Jak má fungovat zálohované výživné?

  Místo neplatiče pošle alimenty stát. Jak má fungovat zálohované výživné?

  17. 1. 2020 | Zdroj: penize.cz – Na sedmý pokus zkouší vláda zavést zálohované výživné. Koalice ANO a ČSSD se shodla na základních podmínkách.

 • Pozor na dluhy, varuje děti komiks České advokátní komory. A čelí tvrdé kritice

  Pozor na dluhy, varuje děti komiks České advokátní komory. A čelí tvrdé kritice

  16. 1. 2020 | Zdroj: denik.cz – Česká advokátní komora představila v rámci svého vzdělávacího projektu Advokáti do škol i komiks "Jak Katku dostal dětský dluh". V něm vypráví příběh holčičky, která neřešila jízdu načerno a nevracela knížky z knihovny, a byla překvapená, když za ní přišel exekutor. Projekt však vyvolává kritiku.

 • Rozdíly v doporučeních pedagogických poraden by měl sladit nový systém řízený ministerstvem školství

  Rozdíly v doporučeních pedagogických poraden by měl sladit nový systém řízený ministerstvem školství

  16. 1. 2020 | Zdroj: romea.cz – Doporučení pedagogických poraden k poskytování podpůrných opatření pro handicapované děti by od příštího roku mohli posuzovat pracovníci, které by tím pověřilo ministerstvo školství. Úřad to navrhl v  novele zákona, která je nyní v připomínkovém řízení.

 • 1. LF UK získala více než 100 tisíc na podporu znevýhodněných dětí

  1. LF UK získala více než 100 tisíc na podporu znevýhodněných dětí

  15. 1. 2020 | Zdroj: ceskenovinky1.eu – Studenti 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) vybrali díky prodeji benefičních kalendářů a diářů více než sto tisíc korun pro organizaci Letní dům, jejímž posláním je pomáhat dětem a mladým lidem vyrůstajícím v dětských domovech nebo v nefunkční rodině, aby prožívali šťastné dětství a dospěli k samostatnému, plnohodnotnému životu.

 • Alarmující statistika: v ČR se ztrojnásobil počet obětí digitálního pronásledování

  Alarmující statistika: v ČR se ztrojnásobil počet obětí digitálního pronásledování

  15. 1. 2020 | Zdroj: smartmania.cz – Na konci minulého roku se spojily organizace zabývající se domácím násilím a IT bezpečnostní společnosti, aby společně bojovaly proti domácímu násilí. Vznikla nová globální pracovní skupina, která bude pomáhat obětem prostřednictvím své expertizy a kyberbezpečnostních nástrojů.

Předchozí 1 2 3 90 91 92

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS