Zobrazit menuSkrýt menu

O čem se mluví

 • S vážnými diagnózami dětí pomůže rodičům ostravské Centrum provázení

  S vážnými diagnózami dětí pomůže rodičům ostravské Centrum provázení

  21. 9. 2020 | Zdroj: novinykraje.cz – Na pomoc rodičům, jejichž dítě prodělává vážné zdravotní indispozice, vzniklo v ostravské Fakultní nemocnici Centrum provázení . Zde rodiče dostanou od vyškoleného týmu profesionálů plnou podporu v tomto nelehkém životním období, ať už jejich dítě bude trpět vážnou nemocí, stane se mu těžký úraz, nebo se předčasně narodí.

 • MŠMT chce sebrat asistenty tisícům hendikepovaných dětí. Jde o rozklad inkluze, říká odbornice

  MŠMT chce sebrat asistenty tisícům hendikepovaných dětí. Jde o rozklad inkluze, říká odbornice

  21. 9. 2020 | Zdroj: romea.cz – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) plánuje změnu v podmínkách podpory pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Návrh novely vyhlášky o inkluzi, který je v současné době v připomínkovém řízení, by mohl některé skupiny hendikepovaných dětí připravit o podporu asistenta pedagoga.

 • Rodičům se kvůli nejistotě nechce platit kroužky

  Rodičům se kvůli nejistotě nechce platit kroužky

  18. 9. 2020 | Zdroj: novinky.cz – Se zhoršující se epidemiologickou situací, která už vyústila i v uzavření řady škol, řeší někteří rodiče dilema, zda mají svým potomkům platit kroužky. Často jde totiž o citelný zásah do rodinného rozpočtu. Osud kroužků pro děti, stejně jako mnoha dalších aktivit a akcí, zda se uskuteční tak, jak mají, přitom bude v příštích měsících nejspíš značně nejistý.

 • Ještě více dětí dostane školní oběd zdarma, platí nové podmínky

  Ještě více dětí dostane školní oběd zdarma, platí nové podmínky

  18. 9. 2020 | Zdroj: idnes.cz – Ještě více dětí ze sociálně slabých rodin může obědvat se spolužáky ve školní jídelně, i když jejich rodiče na stravné nemají. Hlásit se mohou nově i během roku. Do Moravskoslezského kraje na Obědy do škol opět míří miliony. Jde o nejpodporovanější region, zájemců stále přibývá.

 • Výstava „Lidé odvedle“ přibližuje život hendikepovaných

  Výstava „Lidé odvedle“ přibližuje život hendikepovaných

  18. 9. 2020 | Zdroj: sancedetem.cz – Interaktivní výstava „Lidé odvedle – neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem“ nabízí návštěvníkům možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se žije s postižením. Cílem je ukázat zábavnou formou především dětem, žákům základních a středních škol, s jakými překážkami se hendikepovaní potýkají a jak jim pomoci. Připraveny jsou i metodické pokyny pro učitele, jak se tématu věnovat při výuce.

 • Orgán sociálně-právní ochrany dětí není všemocný. Dítě je ale na prvním místě, což se někdy rodičům nelíbí, říká sociální pracovnice

  Orgán sociálně-právní ochrany dětí není všemocný. Dítě je ale na prvním místě, což se někdy rodičům nelíbí, říká sociální pracovnice

  17. 9. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – O orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) slýcháme často v negativním kontextu. Říká se o něm, že sociální pracovnice „Zubaté“ v rozvodových řízeních nadržují matkám nebo že instituce odebírá rodičům děti. „Odebrání dítěte musí nařídit soud. Aby se to stalo, rodiče musí nějak zásadně selhat. Zájmem všech je, aby rodina zůstala pohromadě nebo aby bylo odloučení jen na přechodnou dobu,“ říká Tereza Štarhová, která jako sociální pracovnice pro OSPOD pracovala přes 15 let.

 • Člověk v tísni vyhlašuje sbírku na pomoc českým dětem. Pomůže jim dohnat učivo, které zameškaly kvůli covidu

  Člověk v tísni vyhlašuje sbírku na pomoc českým dětem. Pomůže jim dohnat učivo, které zameškaly kvůli covidu

  17. 9. 2020 | Zdroj: pedagogicke.info – Člověk v tísni pomáhá školákům s látkou, kterou zameškali. V březnu začal doučovat i online a nyní rozšiřuje řady doučovatelů, aby podpořil co nejvíce dětí. Ve spolupráci s partnerskými institucemi také zapůjčuje těm nejvíce potřebným dětem notebooky. A díky sbírce Lepší škola pro všechny teď navíc až do 8. října 2020 každý dar zdvojnásobí.

 • Trpělivosti je potřeba víc než kdykoli předtím, říká o novém školním roce nestor dětské psychologie Jaroslav Šturma

  Trpělivosti je potřeba víc než kdykoli předtím, říká o novém školním roce nestor dětské psychologie Jaroslav Šturma

  16. 9. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – „Začátek letošního školního roku je naprosto bezprecedentní. Před prázdninami dostatečně nefungovaly školy ani školky, režim, do kterého se teď vracíme, bude pro děti velmi náročný,“ říká psycholog a psychoterapeut Jaroslav Šturma, který se jako pravá ruka legendárního profesora Zdeňka Matějčka věnuje dětské klinické psychologii od roku 1970.

 • Některým dětem hrozí, že je nová vyhláška ministerstva připraví o asistenta pedagoga

  Některým dětem hrozí, že je nová vyhláška ministerstva připraví o asistenta pedagoga

  16. 9. 2020 | Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz – Ministerstvo školství připravilo novou vyhlášku k inkluzi, která mění skupiny dětí s nárokem na podporu v podobě například asistenta pedagoga. Podle návrhu by se bez něj nově museli obejít třeba žáci s poruchami učení nebo tělesným handicapem, některé školy i rodiče to považují za problém. O podobě vyhlášky budou tento čtvrtek jednat zástupci odborníků nebo například ředitelů základních škol.

 • Polovina mladých má úvěr na bydlení. Slováci oproti Čechům více spoří

  Polovina mladých má úvěr na bydlení. Slováci oproti Čechům více spoří

  15. 9. 2020 | Zdroj: cesivpravu.cz – Umí s dluhy lépe pracovat mladí Češi, nebo Slováci? A kdo z nich přiznává větší mezery ve finanční gramotnosti? Odpovědi na tyto otázky si vzal za cíl průzkum, který pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika realizovala společnost Stem/Mark. Ze studie mezi mladými lidmi od 18 do 30 let vyplývá, že zadlužena je polovina z nich. Nejvíce si půjčují na pořízení nebo vybavení bydlení.

Předchozí 1 2 3 125 126 127

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS