Zobrazit menuSkrýt menu

O čem se mluví

 • Příspěvek na domácí péči o postižené může vzrůst o 6 tisíc korun měsíčně

  Příspěvek na domácí péči o postižené může vzrůst o 6 tisíc korun měsíčně

  24. 9. 2018 | Zdroj: idnes.cz – Sněmovna podpořila senátní novelu, podle které by se měl měsíční příspěvek na péči o osoby zcela závislé na cizí pomoci zvýšit na 19 200 korun. To se týká nejen osob upoutaných na lůžko, ale i postižených dospělých i dětí, kteří vyžadují každodenní dohled.

 • Ředitelka speciální školy:V inkluzi by mělo dojít ke změnám

  Ředitelka speciální školy:V inkluzi by mělo dojít ke změnám

  24. 9. 2018 | Zdroj: ceskaskola.cz – Naučit děti číst a psát je rok od roku těžší, říká ředitelka chebské speciální školy. Inkluze navíc podle zkušeností Miloslavy Hartmannové vzdělávání žáků se speciálními potřebami neulehčila.

 • Reforma psychiatrické péče: začala fungovat nová centra duševního zdraví

  Reforma psychiatrické péče: začala fungovat nová centra duševního zdraví

  21. 9. 2018 | Zdroj: zdravotnickydenik.cz – V Česku se klientům otevřelo pět nových center duševního zdraví. Konkrétně v Přerově, Havlíčkově Brodě, Brně a Praze. Jejich vznik je součástí reformy psychiatrické péče, která si klade jako jeden z hlavních cílů podpořit komunitní péči o pacienty. Do roku 2021 je v plánu otevřít dalších třicet pracovišť a v dalších letech se postupně dostat až ke stovce nových center po celém území republiky.

 • Do školek chodí čím dál tím více autistů. Jde o pozitivní trend, upozorňují odborníci

  Do školek chodí čím dál tím více autistů. Jde o pozitivní trend, upozorňují odborníci

  21. 9. 2018 | Zdroj: ihned.cz – Přibližně tři procenta dětí v mateřských školách vyžadují speciální péči. Do této skupiny patří i děti s autismem, jejichž počet se ve školkách za posledních deset let ztrojnásobil. Podle odborníků to ale nutně nemusí znamenat, že množství osob s danou diagnózou roste. Naopak to může značit, že rodiče se čím dál častěji snaží děti s lehčími formami autismu socializovat už od útlého věku.

 • Kdy má smysl dítě pojistit?

  Kdy má smysl dítě pojistit?

  20. 9. 2018 | Zdroj: finparada.cz – Během školního roku, nejrůznějších výletů a sportovních aktivit si děti mohou přivodit jak lehké, tak těžší úrazy. Právě vážné zdravotní komplikace ovšem mohou rodinu dostat do finančních potíží. Kdy se tedy vyplatí dítě pojistit a v jakých situacích má zodpovědnost instituce?

 • Sportovní psycholožka: rodiče by se v aktivitách dětí neměli přehnaně angažovat

  Sportovní psycholožka: rodiče by se v aktivitách dětí neměli přehnaně angažovat

  19. 9. 2018 | Zdroj: zena-in.cz – O tom, jaký bude mít dítě vztah ke sportu, výrazně rozhoduje postoj k pohybu a styl trávení volného času na straně jeho rodičů, říká sportovní psycholožka Veronika Baláková. Dodává také, že podpora dítěte v jeho aktivitách je sice klíčová, ale přehnaná snaha rodičů se do koníčků zapojovat, může být spíše na škodu.

 • Šikana přes internet narůstá. Ani fyzické útoky ale zdaleka nemizí

  Šikana přes internet narůstá. Ani fyzické útoky ale zdaleka nemizí

  19. 9. 2018 | Zdroj: irozhlas.cz – Kyberšikana se mezi českými dětmi vyskytuje ve stále větší míře. Stejně tak se ale objevují i posměšky, sexuální narážky, výsměch kvůli sexuální orientaci nebo fyzické napadání. Údaje vycházejí z analýzy příspěvků, které samotné oběti šikany nebo jejich spolužáci napsali na web projektu Nenech to být. Ten se snaží zapojit do svých aktivit co nejvíce škol a na šikanu je upozorňovat. Aktuálně jich spolupracuje kolem tisícovky.

 • Poničené a staré učebnice. Na nové pomůcky chybí školám peníze

  Poničené a staré učebnice. Na nové pomůcky chybí školám peníze

  18. 9. 2018 | Zdroj: zpravy.idnes.cz – Rozpadlé, špinavé nebo roztrhané. Učebnice na českých školách jsou mnohdy ve velmi špatném stavu, přičemž důvodem je zejména nedostatek financí na nové materiály. Některé učebnice tak zůstávají v oběhu i desítky let. Na výměnu povětšinou děti nárok nemají.

 • Pokud dítě odmítá povinnosti, uzavřete s ním smlouvu, radí odborníci

  Pokud dítě odmítá povinnosti, uzavřete s ním smlouvu, radí odborníci

  18. 9. 2018 | Zdroj: magazin.aktualne.cz – Jednou z možností, jak dítě naučit plnit stanovené úkoly, může být sepisování smluv. Na přístup, který vychází z tzv. aplikované behaviorální analýzy, upozorňují v rámci nově přeložené publikace "Domluvme se" odborníci z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Knihu mohou společně číst a využívat rodiče i se svými dětmi.

 • Spolek Péče bez překážek pomáhá dětem s postižením i jejich blízkým

  Spolek Péče bez překážek pomáhá dětem s postižením i jejich blízkým

  17. 9. 2018 | Zdroj: pece-bez-prekazek.cz – Skupina rodičů dětí s různými druhy hendikepu založila spolek Péče bez překážek. Jeho cílem je podpora pečujících rodin, sdílení různých trápení a starostí, ale i pozitivních zkušeností. Součástí aktivit je také informační web a diskusní fórum.

Předchozí 1 2 3 327 328 329

Nahoru

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS