Zobrazit menuSkrýt menu

O čem se mluví

 • Na jihu Moravy žije nejvíc osob s autismem, chybí pro ně vhodná zařízení

  Na jihu Moravy žije nejvíc osob s autismem, chybí pro ně vhodná zařízení

  10. 7. 2020 | Zdroj: idnes.cz – Podle nově zveřejněných statistik má jižní Morava nejvyšší počet lidí s poruchou autistického spektra mezi kraji v České republice. Teď se řeší, jak se o „modré“ děti postarat. Nejen v regionu totiž pro lidi s poruchou, která se projevuje mnoha způsoby, chybějí pečovatelská zařízení.

 • Data MPSV: Loni se z rodin odebralo 3579 dětí, počet v posledních letech mírně klesá

  Data MPSV: Loni se z rodin odebralo 3579 dětí, počet v posledních letech mírně klesá

  10. 7. 2020 | Zdroj: lidovky.cz – Úřady odebraly loni z rodin 3579 dětí. Rozhodly o tom soudy. U poloviny chlapců a děvčat bylo důvodem zanedbávání péče, týrání a zneužívání, u čtvrtiny dětí pak jejich výchovné problémy a u zbývající čtvrtiny „překážky v péči na straně rodičů“. Vyplývá to z ročního výkazu ministerstva práce o ochraně dětí.

 • Vyplatí se pojistit proti výpadku příjmu kvůli nemoci dítěte?

  Vyplatí se pojistit proti výpadku příjmu kvůli nemoci dítěte?

  9. 7. 2020 | Zdroj: e15.cz – Situace, kdy onemocní dítě, jež vyžaduje péči jednoho z rodičů, nejsou ničím výjimečné. Některé z rodin tato situace ale může dostat do finančních problémů. Na místě je proto zvážit, zda si pro tyto případy nesjednat pojištění. To proto, že dávka ošetřovného od státu nemusí vždy stačit a už vůbec se nevztahuje na OSVČ.

 • Anorexie u dětí může mít počátek i ve vegetariánství, říká odbornice na poruchy příjmu potravy

  Anorexie u dětí může mít počátek i ve vegetariánství, říká odbornice na poruchy příjmu potravy

  9. 7. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – „Stále více dětí a dospívajících si buduje poruchy příjmu potravy tím, že se snaží vyhnout všemu nezdravému a toxickému,“ varuje profesorka psychiatrie na Psychiatrické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Hana Papežová. Nebezpečné jídelní chování se podle ní často dědí a anorexie může mít svůj počátek i ve vegetariánství.

 • Jedináčkovství není hendikep, ale dětem chybí zkušenost rovnocenného. Buďte kamarádi, radí psycholožka

  Jedináčkovství není hendikep, ale dětem chybí zkušenost rovnocenného. Buďte kamarádi, radí psycholožka

  8. 7. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – Na konci devatenáctého století publikoval tehdejší prezident Americké asociace psychologů studii, v níž tvrdil, že jedináčkové jsou „osamocení a rozmazlení“, a vypadá to, že jeho názor ve společnosti přetrvává. Jak nabourat představy, že osamocené děti mají horší charakter? A jak být jedináčkům nejlepším rodičem?

 • Terapeut: Jediná budoucnost jsou děti, vzorce rodiny nefungují, singles jsou novinka

  Terapeut: Jediná budoucnost jsou děti, vzorce rodiny nefungují, singles jsou novinka

  8. 7. 2020 | Zdroj: video.aktualne.cz – Partnery chceme vlastnit a řídit a bojíme se být sami. Staré vzorce tradiční rodiny se začaly rozpadat už v 19. století. Single lidé jsou historicky novinka, jediná naše budoucnost jsou děti, říká v rozhovoru pro DVTV Vratislav Hlásek, párový terapeut a průkopník přechodné pěstounské péče.

 • S pocity viny se žije vždycky špatně, říká psycholožka v rozhovoru o potratech a jejich důsledcích

  S pocity viny se žije vždycky špatně, říká psycholožka v rozhovoru o potratech a jejich důsledcích

  7. 7. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – Jak může žena prožívat své rozhodnutí jít na potrat nebo dát dítě k adopci? Kdy se k němu v životě vrátí? A jak může zvládnout případné pocity viny, které s ním mohou přijít? O ztracených dětech a traumatech hovoří v Diagnóze F psycholožka Ilona Preslová

 • Mimořádně nadané děti jsou pro školy obtěžující, říká odbornice z Mensy

  Mimořádně nadané děti jsou pro školy obtěžující, říká odbornice z Mensy

  7. 7. 2020 | Zdroj: idnes.cz – Být obdařen mimořádným intelektem nemusí znamenat jen výhru, ale také osamělost, nepochopení a frustraci. Své o tom ví Dana Havlová, která má jako předsedkyně Rady pro Dětskou Mensu na starosti jihomoravské kluby nadaných dětí i koordinaci testování IQ. V Mikulovicích na Znojemsku zároveň pořádá letní tábory pro rodiny s nadanými dětmi.

 • Matka žaluje nemocnici za to, že nemohla být se svým dítětem. Chce omluvu a sto tisíc korun

  Matka žaluje nemocnici za to, že nemohla být se svým dítětem. Chce omluvu a sto tisíc korun

  3. 7. 2020 | Zdroj: denikn.cz – Okresní soud v Ústí nad Labem dnes začne projednávat žalobu na ústeckou Masarykovu nemocnici. Za to, že jí nemocnice bránila v nepřetržitém kontaktu s pětitýdenním dítětem při hospitalizaci, žádá matka omluvu a satisfakci sto tisíc korun. Nemocnice si za svým postupem si stojí. Matka podle ní tím, že chtěla na oddělení přespat, porušila předpisy. Podle oslovených právníků jde zřejmě o první žalobu tohoto druhu v Česku. Soud odročil další projednávání na září.

 • Děláte dětem „pestré léto“? Chyba, časté změny nejsou pro každého

  Děláte dětem „pestré léto“? Chyba, časté změny nejsou pro každého

  3. 7. 2020 | Zdroj: vitalia.cz – Nakolik je vhodné s dětmi cestovat, měnit místo pobytu? Nejde jen o dovolenou v zahraničí, ale vidíme, že dítě je o víkendu u babičky na chalupě, další týden jede s maminkou a jejími kamarády někam do penzionu, po návratu ho čeká pár dnů doma a víkend u druhých prarodičů…

Předchozí 1 2 3 114 115 116

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS