Zobrazit menuSkrýt menu

Incest je tabu. Proč ho ale někteří provozují a ještě se tím chlubí?

Publikováno: 30. 12. 2016, aktualizováno: 17. 11. 2017 | Zdroj: prozeny.cz

Incest se odsuzuje ve všech světových kulturách. Díky internetu se ale ukazuje, že ho mnozí provozují zcela vědomě a nestydí se za něj. Psychologové pro ně mají občas dokonce pochopení a vysvětlení… Proč? Jaké jsou příčiny, jaké následky? A co s tím?

Incest je definován jako sexuální aktivita prováděná mezi blízkými příbuznými. Přitom se již zcela přesně neurčuje, kdo je tím blízkým příbuzným. Vždy jde o aktivitu mezi rodičem a dítětem, ale také mezi sourozenci či mezi vnuky a prarodiči. Podle práva šaría jde také o osoby, které byly kojeny stejnou ženou. Informuje o tom portál prozeny.cz.

Genetické zatížení

Na sexuální aktivitu mezi bratranci a sestřenicemi je společností nahlíženo již méně příkře. V našem právním řádu je incest označen jako soulož mezi dětmi a rodiči a vnuky a vnučkami a prarodiči. Za ten hrozí odpovědné osobě až tři roky odnětí svobody. Důvod, proč je incest tabu a proč je postihován, je zřejmý. Jednak jde o odpudivé chování pro společnost, dále hrozí, že pokud by takový pár měl potomky, existuje vysoké riziko nejrůznějších genetických zatížení.

Incest nedobrovolný

Ten, který běžně odhalí orgány činné v trestním řízení, je velmi často z jedné strany, ze strany dítěte, nedobrovolný a nechtěný. Jde o zneužívání v tom nejhorším možném slova smyslu, oběť je často poznamenaná na celý život.

Celé znění článku najdete na: https://www.prozeny.cz/clanek/incest-je-tabu-proc-ho-ale-nekteri-provozuji-a-jeste-se-tim-chlubi-8306.

> další zprávy z médií

Související články na portálu Šance Dětem:

Nahoru

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS