Zobrazit menuSkrýt menu

Mastocytózy u dětí

Autor: Faberová, Renata, Feit, Josef | Rok vydání: 2010 | Jazyk: Čeština
Kategorie: Zdravotní problematika | Typ dokumentu: Článek v periodikách | Název zdrojového dokumentu: Pediatrie pro praxi, Roč. 11, č. 3 (2010)
Plná dostupnost: ANO mastocyty, patogeneze, klinické formy mastocytóz, diagnóza, prevence, terapie

Mastocytózy u dětí jsou většinou benigní onemocnění, která jsou charakterizována nahromaděním mastocytů v kůži. Mohou být i v jiných orgánech a ve sliznicích. Nejčastější orgánové postižení je gastrointestinálního traktu. U dětí je na rozdíl od dospělých systémové postižení vzácné. Prognóza je velmi dobrá s tendencí ke spontánní regresi do puberty. U dospělých bývá časté orgánové postižení, a proto jsou průběh i prognóza závažnější.

Children mastocytosis are mostly benign diseases. They are characterized by mast cell accumulation in skin. They also can be in various organs and tissues. Most frequently they are in gastrointestinal tract. Different to adult patients, children systemic mastocytosis are rare. Prognosis is very good and it has determination to adolescence spontaneous regression. Defect of organs is frequent by adult patients, therefore continuance and prognosis are more significant.

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS