Zobrazit menuSkrýt menu

APLAUS

Autor: Hana Kosová | Rok vydání: 2013 | Jazyk: Čeština
Kategorie: Zdravotní problematika | Typ dokumentu: Videozáznam
Plná dostupnost: ANO YouTube, dítě, děti, postižení, handicap, autismus, porucha autistického spektra, APLA, APLAUS, cena, ocenění, předání, předávání

OSN přijala 2. duben jako Světový den autismu. Jedním z projektů je mezinárodní kampaň s názvem ,,Light It Up Blue," která se ve světě stala již tradicí. Z 1. na 2. dubna osvěcují firmy a společnosti svoje budovy modrým světlem a tím dávají najevo, že jim problematika autismu není lhostejná. Modré světlo tak pomáhá zaměřit pozornost na autismus, poruchu, která ovlivňuje přibližně 67 000 000 lidí na celém světě a s touto diagnózou se rodí každé 100. dítě, což jsou obrovská čísla, která znepokojují představitele státu v řadě zemí.
Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. 
Právě u příležitosti Světového dne autismu se konalo slavnostní předávání cen APLAUS, soutěžně - edukativního projektu, který vyhlásila APLA Praha, střední Čechy, o.s. Hlavním cílem projektu je zviditelnit a formálně ocenit přínos těch, kteří pomáhají lidem s autismem. V případě kategorie dětí a mladých lidí do 18-ti let věku je prioritním cílem vytipovat jednotlivce, kteří pomáhají dětem s PAS, tj. mají již v dětském věku vyvinutou velkou míru empatie a sociální cítění.

Délka videozáznamu: 00:03:01. https://www.youtube.com/watch?v=EAzs-KzF1N4.

Modré světlo v domácnostech, kancelářích i ve školách, lidé v modrém oblečení, modré dorty i květiny, tak to vypadalo 2. dubna 2014. Tento den se totiž stal Světovým dnem porozumění autismu a na podporu lidí s autismem se svět halí do modré barvy. Praha nechce zůstat pozadu, proto se organizace APLA - asociace pomáhající lidem s autismem připojila k celosvětové kampani Lightit up blue neboli Rozsviťme to modře. Uspořádala Setkání v modrém, na kterém se sešla více než stovka modře oblečených lidí. V modrém si tak připomněli fakt, že se ve světě každé 100. dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.U této příležitosti byly také předány ceny Aplaus těm, kteří lidem s autismem pomáhají. Setkání v modrém vzniklo z iniciativy dobrovolníků, kteří jsou zapojeni do dobrovolnické služby APLA Praha, která nese název "Pomáháme. Chceme porozumět." Více se dozvíte v reportáži.

Délka videozáznamu: 00:02:26. https://www.youtube.com/watch?v=_WYLkC4ka-I.

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS