Zobrazit menuSkrýt menu

Změny v legislativě — Snaha o ZTP a ZTP/P pro občany po amputacích končetin — Hana Nepejchalová z Olomouce

Autor: Česká televize - Klíč | Rok vydání: 2012 | Jazyk: Čeština
Kategorie: Zdravotní problematika | Typ dokumentu: Videozáznam
Plná dostupnost: ANO Česká televize, Klíč, dítě, děti, dospělý, postižení, handicap, amputace, končetina, ZTP, ZTP/P, průkaz, legislativa, sociální oblast, novela, novelizace, souběh, příspěvky, rodičovský příspěvek, příspěvek na péči

Od 1. prosince 2012 nabývá účinnosti nová legislativní úprava, kterou se mění řada zákonů v oblasti sociálního zabezpečení. Změny se týkají souběhu rodičovského příspěvku a příspěvku na péči, příspěvku na mobilitu, příspěvku na zvláštní pomůcku a zvýšení příspěvku na péči u nezaopatřeného dítěte ve věku od 4 do 7 let. V Klíči nabídneme návod, jak postupovat při podávání žádostí, aby bylo možné těchto změn využít.
V další reportáži představíme občanskou iniciativu, která usiluje o obnovení přiznání průkazů ZTP a ZTP/P pro občany po amputacích končetin a přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku.
Příběhem Hany Nepejchalové z Olomouce nahlédneme do zdrojů síly a podpory, s jejichž pomocí zvládá péči o těžce handicapovaného syna, a nejen to, ještě je schopna pomáhat druhým lidem.

Délka videozáznamu: 00:25:58.

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS