Zobrazit menuSkrýt menu

Skupinové nácviky sociálních dovedností u dětí s Aspergerovým syndromem

Autor: Bělohlávková, Lucie | Rok vydání: 2011 | Jazyk: Čeština
Kategorie: Zdravotní problematika | Typ dokumentu: Článek v periodikách | Název zdrojového dokumentu: Učitelské noviny : týdeník pro učitele a přátele školy, Roč. 114, č. 3 (2011)
Plná dostupnost: NE Asociace pomáhající lidem s autismem, autismus, autistický jedinec, dítě, žák, sociální chování, sociální komunikace, sociální přizpůsobení, rozvíjení schopností, cvičení, terapie, pomoc, sdružení

Aspergerův syndrom (AS), který patří mezi poruchy autistického spektra, je vývojová porucha omezující člověka v oblasti komunikace a sociálního chování. Dítě s AS se necítí dobře v kolektivu, negativně reaguje na změny, lpí na rituálech, uzavírá se do sebe. Autismus se sice nedá léčit, jeho důsledky se ale dají vhodnou terapií zmírnit. Článek seznamuje s činností APLA - Asociací pomáhající lidem s autismem v Praze, která se věnuje nácviku sociálních dovedností u autistických dětí.

Bělohlávková, Lucie. Skupinové nácviky sociálních dovedností u dětí s Aspergerovým syndromem. Učitelské noviny: týdeník pro učitele a přátele školy, 2011, 114(3), s. 18-19. ISSN 0139-5718.

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS