Zobrazit menuSkrýt menu

Hledat pevnou hranici mezi mentálně postiženými a sociálně znevýhodněnými je nesmysl

Autor: Mertin, Václav | Rok vydání: 2010 | Jazyk: Čeština
Kategorie: Zdravotní problematika, Sociální problematika | Typ dokumentu: Článek v periodikách | Název zdrojového dokumentu: Učitelské noviny : týdeník pro učitele a přátele školy, Roč. 113, č. 22 (2010)
Plná dostupnost: ANO vzdělávací politika, vzdělávání, dítě, žák, sociálně znevýhodněný, mentálně postižený, integrace žáka, základní škola, nedostatek, názor, Mertin, Václav

Známý dětský psycholog se kriticky vyjadřuje k současným trendům ministerstva školství, které prosazuje velmi rozsáhlou integraci mentálně postižených dětí a dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí do běžných základních škol. Nelíbí se mu oddělení mentální retardace, která souvisí s vrozenými schopnostmi od mentální retardace, která vznikla v souvislosti s nepodnětným prostředím. Ne každé z těchto dětí, jak s mentálním, tak se sociálním handicapem, se smíří s tím, že ostatní děti jsou úspěšnější, že se učí něco jiného.

Mertin, Václav. Hledat pevnou hranici mezi mentálně postiženými a sociálně znevýhodněnými je nesmysl. Učitelské noviny: týdeník pro učitele a přátele školy, 2010, 113(22), s. 8-9. ISSN 0139-5718.

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS