Zobrazit menuSkrýt menu

Dítě na zabití: příručka pro rodiče dětí a dospívajících s problémovým chováním

Autor: Štípek, Petr | Rok vydání: 2011 | Jazyk: Čeština
Kategorie: Sociální problematika | Typ dokumentu: Monografie a sborník
Plná dostupnost: NE dítě, děti, rodina, rodič, rodiče, výchova, vychovávání, zrání, rozvoj, vývoj, styl, způsob, puberta, dospívání, náctiletý, výchovné problémy, obtíže, potíže

Příručka pro rodiče dětí a dospívajících s problémovým chováním Děti, o nichž kniha pojednává, chodí většinou na druhý stupeň základní školy. Jsou hyperaktivní (neposedné), nepozorné a zlobivé. Takové děti většinou nevydrží chvilku v klidu, vrtí se, pozorují vše kolem, vypadá to, že nás ani neposlouchají a nevnímají, neustále si s něčím hrají, houpají nohama, vyrušují, nedokončují, co začaly, jsou hlučné, náladové, vznětlivé, vzdorovité, vždy v opozici, nepořádné, roztržité. Kniha může sloužit jako průvodce na cestě porozumění rodinným vztahům a pomoci dítěti. Je určena především rodičům, kteří se chtějí dozvědět, co dělat, kde hledat odborníka, případně co a jakým způsobem mohou sami změnit. Kniha je orientována specificky jako příručka, snaží se být jednoduchá, srozumitelná, návodná. Vychází z předpokladů a z principů rodinné terapie, že cokoli se děje jednomu členu rodiny, děje se rodině celé. Je oživena mnohými terapeutickými příběhy z autorovy terapeutické praxe.

Obsah publikace je k dispozici na odkaze: http://www.obalkyknih.cz/file/toc/74513/pdf.

ŠTÍPEK, Petr. Dítě na zabití. Příručka pro rodiče dětí a dospívajících s problémovým chováním. Praha: Portál, 2011. 199 s. ISBN 978-80-7367-981-1.

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS