Kurz první pomoci

Autor/ka
Polar televize Ostrava
Rok vzniku:
2011
Jazyk dokumentu
Čeština
Druh dokumentu:
Videozáznam
Online dostupnost
Ano
Podrobnosti o dokumentu

Série videozáznamů, návodně zachycujících nejrůznější stavy, vyžadující poskytnutí první pomoci.

Tísňové volání: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Přivolání záchranné služby bude tedy na vás. Podívejte se, jak má správně vypadat tísňové volání, jaké informace byste měli poskytnout operátorovi, a co se na stanici děje, zatímco telefonujete.

Délka videozáznamu: 00:05:51. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/deti/1071-kurz-prvni-pomoci-tisnove-volani.

Bezvědomí: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Podívejte se, jak poskytnout první pomoc v případě ztráty vědomí.

Délka videozáznamu: 00:03:38. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/kurz-prvni-pomoci/922-kurz-prvni-pomoci-bezvedomi.

Dopravní nehoda: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Jednou z nejvíce traumatizujících zkušeností je dopravní nehoda. Podívejte se, jak v klidu a správně zvládnout základní první pomoc na místě nehody.

Délka videozáznamu: 00:04:11. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/pomucky/1085-kurz-prvni-pomoci-dopravni-nehoda.

Krvácení: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Zjistěte, jak zastavit různé typy a rozsahy krvácení.

Délka videozáznamu: 00:06:15. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/pomucky/1095-kurz-prvni-pomoci-krvaceni.

Lékárnička: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Většinu pomůcek, od obvazu až po léky budete zřejmě hledat v lékárničce. Víte, co všechno by měla správně vybavená lékárnička obsahovat a jak jednotlivé pomůcky použít? Podívejte se na to v dalším díle našeho Kurzu první pomoci.

Délka videozáznamu: 00:07.36. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/pomucky/1167-kurz-prvni-pomoci-lekarnicka.

Neúrazové stavy: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Podívejte se, jak poskytnout první pomoc v případě, že postižený trpí bolestmi na hrudi, jak zasáhnout při hypoglykemii a co dělat při epileptickém záchvatu.

Délka videozáznamu: 00:07:13. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/kurz-prvni-pomoci/947-kurz-prvni-pomoci-neurazove-stavy.

Popáleniny: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Víte, jak si poradit, v případě popáleniny? Zásady správné první pomoci v tomto případě se dozvíte v dalším díle našeho Kurzu první pomoci.

Délka  videozáznamu: 00:03:23. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/pomucky/1159-kurz-prvni-pomoci-popaleniny.

Poranění hlavy: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. Podívejte se, jak poskytnout první pomoc v případě, že dojde k poranění hlavy a otřesu mozku, postiženému spadne do oka cizí těleso nebo si do očí nastříká chemickou látku, nebo i v takovém zdánlivě jednoduchém případě, jako je krvácení z nosu.

Délka videozáznamu: 00:05:45. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/pomucky/965-kurz-prvni-pomoci-poraneni-hlavy.

Zlomeniny a poranění kloubů: Může se to stát i vám. Stanete se náhodným svědkem úrazu nebo náhlé zdravotní indispozice a nikde nikdo. Provedení první pomoci bude tedy na vás. V další části našeho Kurzu první pomoci se naučíte, jak správně ošetřit zlomeminu kosti nebo poranění kloubu.

Délka videozáznamu: 00:07:50. http://www.tvmedicina.cz/kategorie/pomucky/1125-kurz-prvni-pomoci-zlomeniny-a-poraneni-kloubu.

Zdroj dat
http://www.tvmedicina.cz/kategorie/deti/1071-kurz-prvni-pomoci-tisnove-volani