Jen polovina matek se po rodičovské vrací na své místo

Datum publikace: 09. 03. 2018
Periodikum
novinky.cz
Jak skloubit rodinu, děti a kariéru? To je dilema všech žen-matek po skončení mateřské či rodičovské dovolené. Ženy pracovat chtějí, mají jen omezenější časové možnosti. Na původní místo se vrací jen pět z 10 žen.

Podle průzkumu společnosti NMS Market Research pro firmu Nutricia, který se zaměřil na problémy pracujících matek, by ženy uvítaly především flexibilní pracovní dobu, zkrácený úvazek a v případě nutnosti i možnost opustit pracoviště.

Zkušenosti, loajalita a efektivní nakládání s časem, to jsou jen některé přednosti, které mohou pracující maminky nabídnout svému zaměstnavateli.

„Když se blížil můj návrat do práce, zaměstnavatel mi dal jasně najevo, že se mnou už nepočítá. Ačkoliv jsem se podle zákona mohla vrátit na původní pozici, věděla jsem, že ji nemohu zastávat v plném rozsahu. Bránil mi v tom nedostatek času a svým postojem také sám zaměstnavatel," popisuje své zkušenosti jedna z dotazovaných žen ze Středočeského kraje, která dojíždí za prací do Prahy. A není jediná.

Co matky ocení nejvíce

Vstřícnost zaměstnavatele vůči rodině, či spíše její nedostatek, řeší při návratu do práce všechny maminky. Z průzkumu zadaného společností Nutricia vyplynulo, že právě kvůli nevstřícnosti zaměstnavatele se na původní místo vrátí pouze pět z 10 žen.
Celých 86 procent dotázaných žen přitom uvedlo, že tolerance a vstřícnost ze strany zaměstnavatele jsou pro ně důležitější než výše platového ohodnocení.

Celý článek k přečtení na: https://www.novinky.cz/kariera/465577-jen-polovina-matek-se-po-rodicovske-vraci-na-sve-misto.html

další zprávy z médií