Bojím se přinést vysvědčení. Radši uteču, svěřují se děti

Datum publikace: 30. 06. 2015
Periodikum
aktualne.cz
Místo radosti z nadcházejících prázdnin řeší tisíce dětí strach a stres z vysvědčení a reakcí rodičů.

S příchodem konce školního roku se opět zvyšuje počet telefonátů na Linku bezpečí, ve kterých se děti a mladí obávají reakce rodičů na vysvědčení. Strach z jejich nepřiměřené reakce na špatné známky představuje pro děti často větší stres než vysvědčení samotné.

Koncem června ubývá školních povinností a děti se těší z většího volna i z blížících se prázdnin. Některé však bojují se strachem a stresem. Mnohé se obávají, jak budou rodiče reagovat, přinesou-li domů špatné známky na vysvědčení.

"V období kolem vysvědčení přibývá na Lince bezpečí hovorů na téma školních problémů. Zvyšují se hovory týkající se strachu z nepřiměřené reakce rodičů na známky. Výjimkou nejsou ani hovory, při kterých dítě zmiňuje útěk z domova kvůli vysvědčení,“ říká Peter Porubský, vedoucí Linky bezpečí.

Téma vysvědčení řeší častěji dívky (59 procent) než chlapci. Obavy z řádění rodičů nad špatnými známkami se vyskytují v průměru u šesti hovorů denně.

 

Celé znění zprávy najdete na http://magazin.aktualne.cz/bojim-se-prinest-vysvedceni-utecu-volaji-deti-na-linku/r~caa84a741a7711e590ae0025900fea04/.

> další zprávy z médií