Alkohol v rukou puberťáků. Ohrožuje jejich zdraví více než u dospělých

Periodikum
bety.cz

Alkohol před prahem dospělosti? Někteří rodiče ho svým potomkům pod rodnou střechou dovolují s tím, že když jsou dospívající pod jejich bedlivým dohledem, nemůže se přece nic stát. Poněkud alarmující je fakt, že vyznavačů takové benevolentní výchovy je čím dál víc. Nejnovější výzkumy ukazují, že celých 86 % nezletilých konzumuje „metlu lidstva" ve svém dětském pokoji zcela běžně. Ano, jde sice o malé pivo nebo deci vína, takže by kdekdo mohl namítat, že „o nic nejde". Jenže opak je pravdou, následky na sebe totiž nenechají dlouho čekat!

Každá sklenka s sebou nese hrozbu

Australští vědci na základě své šestileté studie tvrdí, že přimhouřené oči rodičů, když jde o alkohol v hrdle nezletilých, nadělají ještě větší škody, než by se mohlo zdát. Dobrý úmysl dospělých, že teenageři se tímto způsobem naučí pít zodpovědně, je podle výzkumníků naprosto scestný. Stále častěji má totiž tahle „metoda" úplně opačný efekt.

„Naše studie je vůbec první, která v dlouhodobém horizontu analyzovala účinky rodičovských dodávek alkoholu mladistvým. Došli jsme k názoru, že tato skutečnost je spojena s vyššími zdravotními riziky dospívajících, a v jistém smyslu také ohrožuje jejich budoucnost," vysvětluje autor výzkumu profesor Richard Mattick, který působí na australské Univerzitě Nového Jižního Walesu.

Celý článek k přečtení na: https://www.bety.cz/deti-a-rodina/clanky/25046/Alkohol-v-rukou-pubertaku-Ohrozuje-jejich-zdravi-vice-nez-u-dospelych

další zprávy z médií