Hmotná pomoc rodinám

Autor/ka: Redakce portálu Šance Dětem
Datum publikace: 26. 03. 2020, Aktualizováno: 15. 04. 2021

Současná epidemie onemocnění, označovaného jako COVID-19 či SARS CoV-2 (lidově koronavirus) zasahuje do rodinných rozpočtů, bez ohledu na to, zda jsou rodiče zaměstnanci, zaměstnavatelé či OSVČ.

Pokud potřebujete řešit závažné situace, události a okolnosti, související s nákazou COVID-19, využijte, prosím, vládní COVIDový portál: https://covid.gov.cz/.

Níže naleznete, formou odkazů, seznam informací, o nichž je nanejvýš vhodné vědět, pakliže chcete co nejvíce zmírnit dopad koronaviru na domácí rozpočet.

Adresář:

Mimořádná pomoc Patrona dětí rodinám v nouzi

Projekt Patron dětí nabízí pomoc rodinám s nezletilými dětmi ve finanční nouzi, do které se dostaly v souvislosti s pandemií koronaviru.

Pomoc je určena rodinám postiženým výrazným snížením příjmů následkem koronavirové krize po 13. březnu 2020, kterým hrozí, že nebudou mít dost finančních prostředků na pořízení základních potřeb pro své děti. Žádat můžete o dar ve výši 2x 2 000 korun, nebo 3x 5 000 korun. Pro konkrétní podmínky získání daru a další informace klikněte na banner níže.

Odpuštěné, pozastavené a odložené platby

Informace o platbách a splátkách, které lze odložit, pozsatavit, nebo odpustit.

Dávky a sociální služby (zaštiťuje Ministerstvo práce a sociálních věcí)

Informace, které se týkají dávek pomoci rodinám, které je možno čerpat v souvislosti s koronavirovou nákazou.

Granty, půjčky a firmy (aktivity právnických osob)

Informace o grantech, půjčkách a projektech podpory, které jsou organizovány různorodými organizacemi (tedy právnickými osobami).

Poznámka: Zde najdete aktuální a minulé výzvy, které byly vyhlašovány od počátku pandemie COVID, tedy od března až do doby odeznění této pandemie. Některé programy mohou být uzavřeny, některé mohou být aktivní, třeba i opakovaně. Čím je program / grant níže, tímvětší šance, že je aktuální.

Zaujal Vás článek a chcete každý měsíc dostávat informace o nových příspěvcích? Přihlaste se k odběru newsletteru!

Přihlášení k odběru newsletteru

 

Autor/ka
Redakce portálu Šance Dětem

Autoři tohoto článku jsou členy redakce portálu Šance Dětem.

Euro mince v natažených dlaních