Zobrazit menuSkrýt menu

Videorozhovory

O tématech měsíce si nemusíte jen číst. Průběžně pro vás připravujeme i videopříspěvky a videorozhovory. Podívejte se blíže na problematiku, která vás zajímá. Na videokanálu portálu SanceDetem.cz na youtube.com poté můžete zhlédnout i další videa (například z odborných konferencí, akcí apod.).

 • Jak se vyrovnat se smrtí dítěte?

  Jak se vyrovnat se smrtí dítěte?

  Co prožívají rodiče, kteří přišli o dítě a lze takovou ztrátu nějakým způsobem vůbec překonat? Odpovídá Sylvie Stretti, terapeutka a zakladatelka a ředitelka poradny VIGVAM.

 • Rodinná mediace - společnou cestou k dohodě

  Rodinná mediace - společnou cestou k dohodě

  Jak prakticky vypadá rodinná mediace a je vhodné tuto metodu využít? Více s mediátorkou PhDr. Danou Vrabcovou.

 • O psychosexuálním vývoji u dětí

  O psychosexuálním vývoji u dětí

  S psycholožkou a psychoterapeutkou PhDr. Ivetou Jonášovou, Ph.D., jsme si povídali o psychosexuálním vývoji a sexualitě u dětí, o tom, jak a kdy se s dětmi o intimních záležitostech máme jako rodiče bavit a co je v sexuální výchově v rodině nejdůležitější.

 • Úzkostné matky vychovávají úzkostné děti

  Úzkostné matky vychovávají úzkostné děti

  Úzkosti, obavy a strachy jsou jako mračna, která rodičovské štěstí dokonale zastíní. Navzdory tomu, že svět není nebezpečnější, než býval, ba právě naopak. O tématu, které se týká řady rodičů, hovoří v našem videorozhovoru psycholožka Mgr. et Mgr. Pavla Koucká.

 • Složená rodina - nevlastní rodič i s novým sourozencem. Jak na to?

  Složená rodina - nevlastní rodič i s novým sourozencem. Jak na to?

  Žít v nevlastní rodině už dnes není nic výjimečného. Nevlastní rodič, nevlastní sourozenec, různé styly výchovy, různý přístup k odměnám a trestům. Jak co nejlépe sladit soužití nové rodiny, aby docházelo k co nejméně neshodám a třenicím, poradí v rozhovoru psycholog Mgr. Josef Smrž.

 • Mimořádně nadané děti

  Mimořádně nadané děti

  I když tomu ne každý chce věřit, mimořádně nadané dítě může být pro rodinu hodně tvrdou výzvou. Pomoci, aby se dál takové dítko rozvíjelo a umět ho usměrnit tak, aby svůj talent a intelekt obrátilo správným směrem, bývá velmi náročné. Rozhovor na toto téma připravila Šance dětem s Ing. Miriam Janyškovou.

 • PATRON - pomáhat lze přímo a transparentně

  PATRON - pomáhat lze přímo a transparentně

  Altruismus a soucítění s potřebnými jsou těmi nejlepšími součástmi lidského charakteru. Zeptáme-li se na důvody, které vedou lidi k tomu, že přispívají, a jaké je naopak od dárcovství odrazují, dost často se mezi nimi objevuje slovo nedůvěra. Nedůvěra v to, že s penězi bude skutečně naloženo ve prospěch potřebných. Projekt patrondeti.cz nabízí možnost pomoci naprosto transparentně. Více v našem rozhovoru.

 • Arteterapií k uzdravení duše

  Arteterapií k uzdravení duše

  Specifickým rysem arteterapie s dětmi je výrazná potřeba hravosti, experimentování, zábavnosti, ponoření se do tvorby. Interpretace díla je záležitostí okrajovou, zážitek prvořadou. Chceme-li s dětmi proniknout do smyslu jejich obrázků a výtvorů, necháme je vyprávět příběhy postav či předmětů, které jsou před námi. Mgr. Ondřej Bednář se arteterapii věnuje v praxi, proto v rozhovoru pro Šanci Dětem přibližuje vše, s čím je tento typ terapie spojený.

 • Rodina, to je babička i děda. A nemusí být jen biologičtí...

  Rodina, to je babička i děda. A nemusí být jen biologičtí...

  Role prarodiče je biologicky podmíněna, je neselektivní a má trvalý charakter. Člověk tuto roli získává, aniž by to záviselo na jeho vůli. Jak s ní naloží, zůstává na jeho rozhodnutí. Prarodiče a vnoučata se potřebují navzájem. Co je na jejich vztahu tak cenné? A co dělat, pokud biologičtí prarodiče z nějakého důvodu absentují?

 • Jak se bude (může) jmenovat?

  Jak se bude (může) jmenovat?

  Sice to vypadá jako jednoduchá věc, ale pojmenování i přejmenování člověka má spoustu variant. Co se smí a co se nesmí, jaké možnosti změny jména existují v rámci české legislativy, jak je to se jménem v případě adopce a s jakými specialitami se matrikáři setkávají?

Předchozí 1 2 3 9 10 11

Nahoru

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS