Zobrazit menuSkrýt menu

Videorozhovory

O tématech měsíce si nemusíte jen číst. Průběžně pro vás připravujeme i videopříspěvky a videorozhovory. Podívejte se blíže na problematiku, která vás zajímá. Na videokanálu portálu SanceDetem.cz na youtube.com poté můžete zhlédnout i další videa (například z odborných konferencí, akcí apod.).

 • Rodinná mediace - společnou cestou k dohodě

  Rodinná mediace - společnou cestou k dohodě

  Jak prakticky vypadá rodinná mediace a je vhodné tuto metodu využít? Více s mediátorkou PhDr. Danou Vrabcovou.

 • O psychosexuálním vývoji u dětí

  O psychosexuálním vývoji u dětí

  S psycholožkou a psychoterapeutkou PhDr. Ivetou Jonášovou, Ph.D., jsme si povídali o psychosexuálním vývoji a sexualitě u dětí, o tom, jak a kdy se s dětmi o intimních záležitostech máme jako rodiče bavit a co je v sexuální výchově v rodině nejdůležitější.

 • Úzkostné matky vychovávají úzkostné děti

  Úzkostné matky vychovávají úzkostné děti

  Úzkosti, obavy a strachy jsou jako mračna, která rodičovské štěstí dokonale zastíní. Navzdory tomu, že svět není nebezpečnější, než býval, ba právě naopak. O tématu, které se týká řady rodičů, hovoří v našem videorozhovoru psycholožka Mgr. et Mgr. Pavla Koucká.

 • Složená rodina - nevlastní rodič i s novým sourozencem. Jak na to?

  Složená rodina - nevlastní rodič i s novým sourozencem. Jak na to?

  Žít v nevlastní rodině už dnes není nic výjimečného. Nevlastní rodič, nevlastní sourozenec, různé styly výchovy, různý přístup k odměnám a trestům. Jak co nejlépe sladit soužití nové rodiny, aby docházelo k co nejméně neshodám a třenicím, poradí v rozhovoru psycholog Mgr. Josef Smrž.

 • Mimořádně nadané děti

  Mimořádně nadané děti

  I když tomu ne každý chce věřit, mimořádně nadané dítě může být pro rodinu hodně tvrdou výzvou. Pomoci, aby se dál takové dítko rozvíjelo a umět ho usměrnit tak, aby svůj talent a intelekt obrátilo správným směrem, bývá velmi náročné. Rozhovor na toto téma připravila Šance dětem s Ing. Miriam Janyškovou.

 • PATRON - pomáhat lze přímo a transparentně

  PATRON - pomáhat lze přímo a transparentně

  Altruismus a soucítění s potřebnými jsou těmi nejlepšími součástmi lidského charakteru. Zeptáme-li se na důvody, které vedou lidi k tomu, že přispívají, a jaké je naopak od dárcovství odrazují, dost často se mezi nimi objevuje slovo nedůvěra. Nedůvěra v to, že s penězi bude skutečně naloženo ve prospěch potřebných. Projekt patrondeti.cz nabízí možnost pomoci naprosto transparentně. Více v našem rozhovoru.

 • Arteterapií k uzdravení duše

  Arteterapií k uzdravení duše

  Specifickým rysem arteterapie s dětmi je výrazná potřeba hravosti, experimentování, zábavnosti, ponoření se do tvorby. Interpretace díla je záležitostí okrajovou, zážitek prvořadou. Chceme-li s dětmi proniknout do smyslu jejich obrázků a výtvorů, necháme je vyprávět příběhy postav či předmětů, které jsou před námi. Mgr. Ondřej Bednář se arteterapii věnuje v praxi, proto v rozhovoru pro Šanci Dětem přibližuje vše, s čím je tento typ terapie spojený.

 • Rodina, to je babička i děda. A nemusí být jen biologičtí...

  Rodina, to je babička i děda. A nemusí být jen biologičtí...

  Role prarodiče je biologicky podmíněna, je neselektivní a má trvalý charakter. Člověk tuto roli získává, aniž by to záviselo na jeho vůli. Jak s ní naloží, zůstává na jeho rozhodnutí. Prarodiče a vnoučata se potřebují navzájem. Co je na jejich vztahu tak cenné? A co dělat, pokud biologičtí prarodiče z nějakého důvodu absentují?

 • Jak se bude (může) jmenovat?

  Jak se bude (může) jmenovat?

  Sice to vypadá jako jednoduchá věc, ale pojmenování i přejmenování člověka má spoustu variant. Co se smí a co se nesmí, jaké možnosti změny jména existují v rámci české legislativy, jak je to se jménem v případě adopce a s jakými specialitami se matrikáři setkávají?

 • Střídavá péče – pro koho je řešení a pro koho spíše potíž?

  Střídavá péče – pro koho je řešení a pro koho spíše potíž?

  Střídavá péče se může pro někoho jevit jako ideál, díky němuž zůstanou dětem po rozvodu oba rodiče. Psychologové ji vcelku vítají, ovšem za předpokladu, že spolu otec a matka dokáží alespoň trochu mluvit. Bohužel, pro jiné rodiny a zejména děti, je spíše černou můrou - protože právě umění se domluvit, je často to nejtěžší. Z pohledu práva o střídavé péči hovoří ve videorozhovoru pro Šanci Dětem Ing. JUDr. Ivana Spoustová, Ph.D.

1 2 3 4 10 11 12

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS