Zobrazit menuSkrýt menu

Kvízy

Zaujalo vás téma měsíce? Chcete si svoje znalosti ověřit nebo se dozvědět více informací interaktivní cestou? Udělejte si některých z našich kvízů, které pro vás průběžně vytváříme.

 • On-line test: Životní události způsobující stresovou zátěž u dospělých

  On-line test: Životní události způsobující stresovou zátěž u dospělých

  Američtí psychologové T. H. Holmes a R. H. Rahe pracovali na vytvoření tabulky stresujících životních událostí více než 15 let. Podle součtu bodů (dle aktuálních životních událostí za posledních 12 měsíců zaznamenaných v tabulce) zjistíte míru ohrožení stresovými vlivy.

 • On-line test: Nemáte doma malého tyrana?

  On-line test: Nemáte doma malého tyrana?

  Agresivita je mezi dnešními dětmi na vzestupu. Příčinu je někdy dobré hledat i v samotné rodině. Odpovězte na 7 kvízových otázek a uvidíte, jestli by nešlo ve vaší výchově něco vylepšit.

 • Vánoční kvíz pro rodiče

  Vánoční kvíz pro rodiče

  Děti se na ně těší celý rok a nás dospělé čeká celá řada úkolů, které chceme zvládnout na jedničku: Vpustit, či nevpustit do domu Mikuláše i s jeho pekelnou partou? Kolik dárků pro děti obstarat? Na co si dát pozor při výběru vánočního stromku? Otázek je celá řada a vy byste si měli vše důkladně promyslet. Jste připraveni na Vánoce s dětmi? Náš kvíz vám odpoví.

 • On-line test: Jací jste rodiče?

  On-line test: Jací jste rodiče?

  Jaký výchovný typ ve vaší rodině uplatňujete? Myslíte si, že dítěti je třeba stanovovat striktní pravidla, anebo jste spíše liberálními rodiči? Udělejte si následující kvíz. V jeho závěru vám nabídneme další informace o důsledcích různých výchovných přístupů v rodině a fakta o tom, jak na ně děti nejčastěji reagují.

 • On-line test: Geny nebo výchova?

  On-line test: Geny nebo výchova?

  Myslíte si, že některé rysy chování výchovou ovlivnit nejde, protože je má dítě prostě takzvaně v genech? Anebo se domníváte, že výchova a působení prostředí na dítěte má zásadnější vliv na jeho povahu a chování než to, co má zakódováno v genech po rodičích? Odpověď vždycky nemusí být tak jednoznačná. Udělejte si náš test a dozvíte se víc.

 • On-line test: Lidé se zdravotním postižením – co o nich vlastně víme?

  On-line test: Lidé se zdravotním postižením – co o nich vlastně víme?

  Tušíte, jak se v Braillově písmu pro nevidomé označuje písmenko A? Odhadli byste, kolik času denně tráví rodiče péčí o své zdravotně postižené děti, a věděli byste, co je to BIGmack?Udělejte si náš kvíz a zjistěte, jak se v problematice dětí se zdravotním postižením orientujete právě vy!

 • On-line test: Víte, jaký výchovný styl vůči médiím uplatňujete u vás doma?

  On-line test: Víte, jaký výchovný styl vůči médiím uplatňujete u vás doma?

  Udělejte si náš krátký kvíz a hned to zjistíte. Po dokončení on-line testu se můžete začíst do článku o pozitivech a negativech světa médií a jejich vlivu na děti.

 • On-line test: Je vaše dítě na internetu v bezpečí?

  On-line test: Je vaše dítě na internetu v bezpečí?

  Odpovězte na 10 jednoduchých otázek a zjistíte, jak své dítě nejlépe ochránit před nástrahami, které na ně na síti číhají. Podrobnosti se pak dočtete v souvisejícícm článku..

 • On-line test: Poznáte zanedbávané dítě?

  On-line test: Poznáte zanedbávané dítě?

  Věděli byste, jak nejlépe postupovat, když se vám dítě s problémem svěří? Víte, kam své podezření na zanedbávání ohlásit a jaké pro vás plynou důsledky z nenahlášení problému? Udělejte si náš rychlý test a dozvíte se, jak jste na tom.

1 2 Následující

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS