Zobrazit menuSkrýt menu

Zneužíval mě, hrozil děcákem. Každá rodina je normální, než se zavřou dveře

Publikováno: 6. 11. 2019, aktualizováno: 6. 11. 2019 | Zdroj: idnes.cz

Ročně je podle statistik sexuálně zneužito několik stovek dětí. Číslo je však jen špičkou ledovce, protože na většinu případů se nikdy nepřijde. Zneužívání se odehrává v domácnosti za zavřenými dveřmi. Dětské oběti jsou bezmocné a šrámy na duši si mohou nést po celý život.

„V sedmi letech mě zneužíval nevlastní děda, který už ale naštěstí umřel. Doteď si všechno pamatuji. Sahal mi mezi nohy a říkal, že když to někomu řeknu, dají mě do děcáku. Několikrát se do mě pokoušel vniknout, ale nešlo to,“ svěřila se bývalá oběť sexuálního zneužívání v dětství, která si však kvůli okolnostem nepřála uvést své jméno. Dnes už dospělá žena se situaci snažila v pubertě řešit se svou matkou.

„Řekla mi, že jsem si to vymyslela, abych se jí pomstila kvůli tomu, že se mi jako dítěti moc nevěnovala,“ dodala. Teď má bývalá oběť sexuálního zneužívání problémy i v dospělosti. Ke své matce nemá důvěru a má problémy navazovat vztahy. „Nechci, aby se mě kdokoliv dotýkal. Třeba to jednou ale přejde,“ věří.

V minulém roce evidovaly orgány sociálně-právní ochrany dětí přes devět tisíc případů týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí. Sexuální zneužívání podle statistik zažilo 720 dětí, využívání k dětské pornografii 151 dětí a evidují se dva případy dětské prostituce. 

Podle Vladimíra Dostálka z Ministerstva práce a sociálních věcí je potřeba zdůraznit, že výše zmíněná čísla se týkají případů, ve kterých bylo sexuální zneužívání odhaleno. Ve skutečnosti je číslo mnohem vyšší, na většinu případů se nikdy nepřijde. 

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sexualni-zneuzivani-deti-obeti-pomoc-psychologie-machkova.A191023_152018_ekonomika_kuce

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS