Zobrazit menuSkrýt menu

Zájem o obědy pro chudé stále roste. Najedí se tisíce dětí

Publikováno: 22. 7. 2019, aktualizováno: 22. 7. 2019 | Zdroj: http://regiony.impuls.cz

Na obědy chudým dětem do Moravskoslezského kraje míří miliony. Podpora pro školáky, jejichž rodiny na stravné samy nemají, je nejvyšší v republice, zájem o ni roste.

Před pěti lety přes obecně prospěšnou společnost Women for Women do Moravskoslezského kraje mířilo 423 tisíc korun, za něž chodilo na oběd do školní jídelny 199 dětí z 39 škol. 

Tento školní rok prostřednictvím jejího projektu obědvalo dětí šestkrát víc. Nejvíce v republice. „Náš projekt pomáhá nejvíce v Moravskoslezském kraji. Naše práce je velmi individuální, každé dítě se řeší zvlášť a známe jednotlivé rodinné situace a problémy, s nimiž se rodiny potýkají. Je známo, že Moravskoslezský a Ústecký kraj patří mezi kraje nejvíce ohrožené chudobou. To potvrzují i naše čísla z projektu,“ uvedla Jana Skopová ze společnosti Women for Women.

Od loňského září do letošního června do Moravskoslezského kraje na obědy pro děti takto putovalo více než pět z celkových 34 milionů korun, které společnost rozdělovala. 

Za ty se ve školách na severu Moravy a ve Slezsku pravidelně stravovalo 1 217 dětí ze 102 školních zařízení. Zájem roste, tento školní rok takto jedly o dvě stovky dětí více než v tom loňském a šestkrát víc než před pěti lety. Za pět let poslala Women for Women do kraje na obědy dětem celkem 13,7 milionu. V ostatních krajích, s výjimkou Ústeckého, zdarma obědvá polovina a méně dětí než v Moravskoslezském.

Zhruba 20 milionů na tytéž účely pro tento školní rok získal i Moravskoslezský kraj, zaplatit měly hlavní jídlo pro bezmála 3,7 tisíce dětí v 95 zapojených mateřských i základních školách a víceletých gymnáziích. Peníze čerpá už druhým rokem z evropských dotací.

Loni, kdy s bezplatnými obědy pro děti v hmotné nouzi hejtmanství začínalo, mělo k dispozici zhruba 17 milionů pro tři tisíce dětí z 85 přihlášených zařízení. Uplatnění našla zhruba polovina částky.

Celý článek najdete zde:

http://regiony.impuls.cz/obedy-pro-chude-podpora-penize-skola-deti-obed-women-for-women-p61-/moravskoslezsky-kraj.aspx?c=A190721_080609_imp-moravskoslezsky_kov

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS