Zobrazit menuSkrýt menu

Za měsíc zpět do školy. Na kolik přijde vybavení prvňáčka?

Publikováno: 26. 7. 2018, aktualizováno: 27. 7. 2018 | Zdroj: ctidoma.cz

Nástup do první třídy je podstatným okamžikem jak pro dítě, tak pro rodiče. Zákonitě s sebou ale tento mezník nese i mnoho nových výdajů, se kterými rodiny musejí počítat.

Nejprve se podíváme na pomůcky, které musí mít jednoznačně každý žáček, ať žije v jakémkoliv městě nebo vesnici.

Základní potřeby:

  • Aktovka – většina rodičů objednává na internetu, kde novou nejlevnější brašnu je možné sehnat okolo 1.000,- Kč. Pokud se ovšem vydáme do obuvi či jiné specializované prodejny, může nás aktovka vyjít až na 3.000,-.
  • Penál – někdy je součástí koupené aktovky, avšak v případě, že tomu tak není, je potřeba připravit si okolo 300,-. 
  • Úbor a boty na tělocvik – většina škol již vyžaduje na tělocvik boty dvoje – jedny na ven, jedny do tělocvičny (s bílou podrážkou). V případě, že toto vybavení najdeme doma, jsme samozřejmě bez starostí. V opačném případě se opět můžeme dostat až na hranici 1.000,- Kč.  

Školní a výtvarné potřeby:

V některých školách bývá zvykem, že prvňáčci tyto pomůcky tzv. "nafasují". Ovšem ani to není pravidlem, a pokud toto musíme nakoupit, opět se pohybujeme okolo jednoho tisíce korun (započítány pastelky, vodovky, lepidla, stíratelná tabulka, papíry do školy na výkresy, kufřík na tyto pomůcky atd.).

Již nyní vidíme, že pro prvňáčka musíme najít v rodinném rozpočtu částku někde mezi jedním, ale klidně až pěti tisíci korunami. Další výdaje jsou pak závislé na škole, nebo respektive jejím zřizovateli. Je potřeba si také uvědomit, že součástí plateb za školní družinu je pouhá docházka do ní. Tudíž opět musíme počítat s pořízením přezůvek, věcí na převlečení na ven, někde dokonce i třeba s pořízením bruslí – v závislosti na zájmovém kroužku, který ve školní družině probíhá, nebo na celkovém programu družiny. 

Celý článek najdete zde: http://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/2018-07-26-uz-se-zase-blizi-skola-na-kolik-vas-v-jednotlivych-mestech-vyjde-vypraveni

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS