Zobrazit menuSkrýt menu

Výchova dvojčat má svá specifika. Víte, na co si dát pozor?

Publikováno: 23. 3. 2018, aktualizováno: 23. 3. 2018 | Zdroj: motherclub.cz

Máte doma dvojčata nebo teprve jejich příchod čekáte? Dvojčat se rodí čím dál tím více, zejména díky asistované reprodukci. Výchova dvojčat má ovšem svá specifika. Je rozumné jim kupovat stejné oblečení? Jakým způsobem jim už od začátku napomáhat budovat vlastní identitu?

Krušné začátky

Ať už se vám narodí dvojčátka stejného pohlaví nebo pěkný páreček, jedno je jisté - čeká vás pořádný zápřah, zejména v začátcích. Ještě před příchodem dvojčat na svět je dobré pořádně si promyslet praktické záležitosti jako výběr vhodného kočárku (zda se vůbec vejde do výtahu), příp. také zda nepotřebujete větší auto. Poté co absolvujete náročné těhotenství a porod, se připravte na dvojité kojení. První rok je podle slov maminek dvojčat nejnáročnější. Je potřeba odložit veškerou hrdost stranou a zapojit celou rodinu. Využít každého člena rodiny nebo kamarádku alespoň na to, aby vzali miminka na procházku s kočárkem. Vy si mezitím odpočiňte nebo si dejte vanu.

Když začnou chodit. Každé jinam...

Pravá zábava nastává v okamžiku, kdy se dvojčátka postaví na nohy a rozeběhnou do světa. Nenechavá miminka se vydávají na průzkum okolního světa a maminka má co dělat, aby obě naráz uhlídala. Doma už to máte jakžtakž zabezpečené, ale co venku? Dvojčata raději pouštějte z kočárku pouze tam, kde je hřiště oplocené nebo jinak ohraničené. Nechcete přeci řešit situaci, kdy se každé děťátko rozeběhne na jinou stranu. Pokud takové hřiště nebo zahradu, kde byste mohla obě děti bezpečně vypustit, nemáte, klidně děti naložte do auta a někam si popojeďte (tedy pokud jste řidičkou). V každém případě se snažte děti udržet co nejdéle zvyklé v kočárku, co to jen půjde.

Celý článek k přečtení na: http://motherclub.cz/vychova-dvojcat-ma-sva-specifika-vite-na-co-si-dat-pozor/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS