Zobrazit menuSkrýt menu

Více než sexuálního obtěžování dětí se rodiče na internetu obávají tzv. trollů

Publikováno: 23. 7. 2018, aktualizováno: 27. 7. 2018 | Zdroj: tyden.cz

Provokace a agresivní útoky ze strany různých „trollů“ vnímá značná část britských rodičů jako výraznější problém než, že se jejich dítě na internetu stane terčem sexuálního obtěžování. Výzkum organizace Mumsnet rovněž ukázal, že více než čtvrtina rodičů dětí ve věku od čtyř do šesti let, nechává svým potomkům volnou ruku při výběru zábavy na internetu.

Celkem tři čtvrtiny rodičů se obávají, že jejich potomci na internetu zhlédnou pornografii nebo jakýkoliv jiný obsah spojený se sexem. Skoro stejný podíl rodičů považuje za největší hrozbu on-line šikanu či střet s takzvaným "trollem". To je většinou anonymní účastník on-line diskuzních fór, kde záměrně zveřejňuje provokativní komentáře. Na pomyslném žebříčku nejčastějších odpovědí se objevila také obava, že se ratolesti dostanou k obsahu, který je plný násilí. Naopak o poznání méně dotazovaných připustilo, že existuje riziko sexuálního obtěžování dětí na internetu. Jenom asi 30 procent rodičů údajně promluvilo se svými dětmi o riziku používání webových kamer. Přitom právě webkameru a živé vysílání zneužívají podle národní kriminální agentury sexuální delikventi stále častěji. 

Celý článek najdete zde: https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/sexualni-obtezovani-rodice-neresi-boji-se-hlavne-trollu_489568.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS