Zobrazit menuSkrýt menu

Vedoucí dětských táborů trápí přehnané užívání mobilů

Publikováno: 24. 7. 2018, aktualizováno: 27. 7. 2018 | Zdroj: zpravy.aktualne.cz

V předběžných instrukcích se rodiče čím dál častěji dočítají doporučení, aby jejich dítě nechalo po dobu tábora svůj mobilní telefon doma. Ukazuje se totiž, že děti se jimi zbytečně rozrušují, jsou nesamostatné a využívají je i v situacích, kdy by svá trápení a potíže mohly vyřešit přímo s vedoucím.

Nový průzkum České rady dětí a mládeže ukázal, že si děti nejčastěji berou mobil na tábor kvůli tomu, aby mohly kontaktovat rodiče. V on-line šetření, které provedla agentura KANTAR Millward Brown, tak odpovědělo 91 procent deseti až dvanáctiletých a 74 procent dospívajících. "Mobily na táborech jsou neštěstí. Místo, abyste se standardně dozvídal o neshodách mezi dětmi od dětí, tak se to dozvídáte od rodičů, protože jim Pepíček volal, že se něco stalo," řekl Aktuálně.cz šéf pražských domů dětí a mládeže Libor Bezděk. U malých dětí doporučuje, aby si je s sebou nebraly, u těch starších se ale mobily zakázat nemohou. Podle Bezděka tak musí mít jejich používání alespoň striktní pravidla. 

Předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček považuje za iluzi myslet si, že rodič na dálku posílí pohodu a bezpečí dítěte. V praxi tomu je prý přesně naopak. Kontakt s dětmi v návalu smutku rodiče vystraší a ti vyrazí své tesknící dítě zachraňovat. To je přitom už druhý den spokojené a na večerní telefonát si ani nevzpomene. Děti s rodiči se navíc podle Sedláčka připravují o krásný moment, kdy se po skončení tábora rodina opět sejde a vypráví si o tom, co kdo zažil. "Ti, co už si vše řekli po telefonu, zpravidla mlčí, ti, co mají touhu se o své zážitky podělit, je prožívají znovu," míní šéf České rady dětí a mládeže.

Celý článek najdete zde: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/deti-si-berou-mobil-na-tabor-kvuli-rodicum-volaji-jim-pri-se/r~55e507ce8c2811e8a6210cc47ab5f122/

další zprávy z médií 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS