Zobrazit menuSkrýt menu

Vědecky: Co se skutečně děje ve facebookových skupinách odpůrců očkování

Publikováno: 18. 1. 2018, aktualizováno: 18. 1. 2018 | Zdroj: vtm.zive.cz

Na „všemocném“ Facebooku najdeme pochopitelně také stránky a diskuse četných odpůrců očkování. Jedna australská studie se zaměřila na šest takových facebookových skupin, aby zjistila, že tu převládá morální pobouření a silná víra v represivní povahu světových vlád i médií.

Již dříve se ukázalo, že webové stránky zaměřené proti očkování, využívají různé interaktivní nástroje (komentáře, fóra...) mnohem lépe, než stránky, které vakcinaci naopak podporují. Ty jsou totiž často pojaty jako statické „knihovny informací“. Jinými slovy, lidé, kteří křičí nejhlasitěji, leckdy mohou v některých ohledech triumfovat nad jedinci, kteří mluví smysluplně – a platí to i pro vyhledávání informací na internetu. Pokud chcete někoho přimět, aby ignoroval váhu důkazů (ať už o čemkoliv), sociální média jsou k tomu bezpochyby skvělým nástrojem.

„Obavy z očkování projevují komunity, které se cítí pronásledovány a chovají podezření vůči mainstreamové lékařské praxi a vládou schváleným metodám prevence onemocnění. Zdá se, že v generaci, která tyto choroby už jen zřídka viděla z první ruky, je riziko nežádoucích účinků považováno za bezprostřednější a naléhavější než prevence nemocí,“ tvrdí autoři studie.

Celý článek najdete na: https://vtm.zive.cz/clanky/vedecky-co-se-skutecne-deje-ve-facebookovych-skupinach-odpurcu-ockovani/sc-870-a-191165/default.aspx

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS