Zobrazit menuSkrýt menu

V Praze se uskuteční mezinárodní kongres o ohrožených dětech

Publikováno: 31. 8. 2018, aktualizováno: 31. 8. 2018 | Zdroj: trendyzdravi.cz

Od 2. do 5. září se v Praze historicky poprvé bude konat Mezinárodní kongres ISPCAN, který se zaměřuje na prevenci různých forem násilí a ohrožení dětí. Věnovat se bude např. negativnímu vlivu médií, obchodu s dětmi, kyberšikaně nebo sexuálnímu násilí.

Mezinárodní kongres ISPCAN si klade za cíl prevenci všech forem násilí a ohrožení dětí po celém světě. Odborníci usilují o zvyšování povědomí veřejnosti o všech formách násilí páchaných na dětech, rozvoj preventivních aktivit a o podporu dětských práv ve všech oblastech světa.  "Letošní kongres s podtitulem Ochrana dětí v měnícím se světě se zaměří na aktuální témata jako např. kyberšikana nebo negativní vliv médií na psychiku dítěte. Chceme tím vyjádřit, že ochrana dětí je v současném světě jiná, protože jsou i jiné hrozby," říká psycholog a spolupředsedající kongresu ISPCAN Radek Ptáček.

Násilí páchané na dětech má mnoho forem, včetně fyzického, sexuálního a emocionálního zneužívání, týrání, zanedbávání nebo deprivace. K násilí dochází v mnoha prostředích – v místě, kde děti žijí, ve škole i na internetu. Stejně tak se násilí na dětech dopouští široké spektrum pachatelů – rodinní příslušníci, partneři, učitelé, sousedé, cizí lidé a jiné děti. Takové násilí nejenže dětem způsobuje nevratné škody, bolest a ponížení, ale může mít i fatální následky. "Práva miliónů dětí na světě nejsou dostatečně chráněna. Mezi časté formy ohrožení dětí i v dnešním světě patří násilí, nucená dětskápráce, obchodování s dětmi, sexuální vykořisťování a další. Přesto, že žijeme v 21. století práva miliónů dětí na celém světě jsou porušována nejhoršími možnými způsoby. A na toto se tento kongres snaží reagovat," doplňuje Ptáček. Mezinárodní společnost pro prevenci týrání, zneužívání a zanedbávání dětí (ISPCAN), založená v roce 1977, je jedinou multidisciplinární mezinárodní organizací, která celosvětově sdružuje profesionály, kteří se zabývají prevencí a řešením ohrožení a poškozování dětí po celém světě. 

Celý článek najdete zde: http://www.trendyzdravi.cz/rodina/ochranou-detskych-prav-se-budou-zabyvat-odbornici-na-kongresu-ispcan.html

další zprávy z médií

Související články na portálu Šance Dětem

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS