Zobrazit menuSkrýt menu

V Praze je nově k dispozici sklad pro pěstounské rodiny. Pomoci může každý

Publikováno: 25. 9. 2019, aktualizováno: 25. 9. 2019 | Zdroj: emimino.cz

Na jihu Prahy byl zprovozněn sklad určený k pomoci pěstounským rodinám. Sklad umožňuje pěstounům získat veškeré potřebné vybavení k péči o svěřené děti v co nejkratším čase.

Dítě může být pěstounům svěřeno během několika hodin

Provozovatelka skladu Eva Ptáčková je sama pěstounkou. Ze svých zkušeností ví, že přijmutí dítěte do náhradní rodiny je často otázkou několika hodin. Dítě, které se ocitlo v krizové situace bývá do přechodné (pěstounské) péče umístěno co nejrychleji. Pěstounům tak nezbývá mnoho času na zajištění potřebné výbavy. V praxi to znamená, že z úřadu zavolají, a pěstouni si mohou přijet pro dítě. Tyto děti pak v přechodné péči zůstávají různou dobu, někdy pouhé dva týdny, nejdéle pak celý rok. Díky unikátnímu projektu mohou lidé přinášet oblečení a další potřeby pro děti. Pěstounským rodinám tak budou k dispozici kdykoliv je budou potřebovat. Sklad se nachází na sídlišti v pražských Hájích v přízemí jednoho z tamních panelových domů. Lidé sem mohou přinést jakékoliv věci, které jsou v dobrém stavu a vhodné pro děti od narození do 18 let. O tom, že se projekt rychle ujal, svědčí skutečnost, že sklad je nyní plný oblečení.

Ve skladu najdou pěstouni vše potřebné

Podle Evy Ptáčkové chybí dostatek hraček a her pro děti, dále pak vybavení do postýlek a kočárky pro děti. Větší předměty, jako jsou například zmíněné kočárky, mohou lidé darovat tak, že zašlou fotografii. Ta bude následně vystavena na facebookových stránkách. Jakmile konkrétní rodina projeví zájem, dostane kontakt na dárce a společně se domluví na předání. Dárci mohou pěstounským rodinám pomoci nejen věcnými dary, ale také finanční podporou na údržbu a vybavení skladu. Podle Evy Ptáčkové byla výstavba skladu finančně náročnější a za jakýkoliv příspěvek bude ráda. Dodává, že tento projekt je vůbec první v Praze a funguje od poloviny letošního června. Nejde ale o ojedinělou záležitost, další sklady již fungují ve Středočeském a Jihočeském kraji a také na Moravě.

Článek najdete zde: https://www.emimino.cz/clanky/novy-sklad-pro-pestounske-rodiny-prispet-muze-kazdy/

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS