Zobrazit menuSkrýt menu

V jakém věku je sex v Evropě legální? Ukazuje to zajímavá mapa a provázejí to i bizarnosti

Publikováno: 9. 1. 2018, aktualizováno: 9. 1. 2018 | Zdroj: reflex.cz

V každé zemi existují jiné zákonné podmínky pro to, jaký je legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku. Vliv na to mají náboženské i společenské tradice. Věková hranice se liší i v jednotlivých státech Evropské unie. Zajímavou mapu k tomu zpracoval Jakub Marian, český lingvista a matematik, jehož infografiky jsou známé po celém světě.

Takzvaný „věk souhlasu" je chápán jako nejnižší možný věk, kdy je osoba právně způsobilá dát souhlas se sexuální činností s jiným člověkem. Z různých ustanovení existují i výjimky, že věk může být i nižší, pokud osoba (vlastně v tomto případě ještě dítě) má sex s člověkem, který je jen o málo starší, obvykle se jedná o tři roky rozdílu.

Něco takového například existuje v Itálii, kde tak může být za této podmínky legální i sex třináctiletých lidí. V Maďarsku je to dokonce 12 let, když druhé osobě ještě není 18 let.

Obecně se „věk souhlasu" v Evropě pohybuje mezi 14 až 16 lety. V České republice je to 15 let.

V některých zemích se věk souhlasu zvyšuje, pokud existuje sex mezi mladým člověkem a osobou, ke které existuje zvláštní vztah, konkrétně se jedná o učitele, pěstouny a podobně.

Celý článek k přečtení na http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/84232/v-jakem-veku-je-sex-v-evrope-legalni-ukazuje-to-zajimava-mapa-a-provazeji-to-i-bizarnosti.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS