Zobrazit menuSkrýt menu

Unavit děti je nemožné? Vědci mají špatnou zprávu pro vyčerpané rodiče

Publikováno: 26. 4. 2018, aktualizováno: 26. 4. 2018 | Zdroj: eurozpravy.cz

Kolikrát jsme si už řekli, že dětská energie snad nemá hranic. A teď je to odborníky potvrzeno: Podle francouzských vědců mají děti více energie než vrcholoví sportovci.

Studie vědců z Université Clermont Auvergne ve střední Francii navíc ukázala, že otcové a matky, kteří doufají, že své potomky dokážou unavit tak, aby v noci tvrdě spali, si mnohdy dělají marné naděje. Děti se totiž velmi rychle dokážou zotavit a vrátit se na vrchol své aktivity dříve, než rodiče stačí říct „lehni si“, dodal britský list.

Děti se  umějí rychle vzchopit, a to dokonce rychleji než dospělí vytrvalostní sportovci. Srdeční rytmus dětí se rychleji vrací k normálu a v jejich svalech se rychleji snižuje hladina kyseliny mléčné, která se uvolňuje při intenzivní námaze. Vědci zjistili, že svaly dětí lépe odolávají svalové únavě a že děti se po vysoké fyzické zátěži rychleji zotaví, a to rychleji než dobře trénovaní dospělí vytrvalostní sportovci. Odborníci doufají, že jejich závěry pomohou rozvíjet sportovní schopnosti dětí a napomohou rovněž k pochopení toho, jak se tělo od dětství do dospělosti mění. 

Celý článek najdete na: http://magazin.eurozpravy.cz/221952-unavit-deti-je-nemozne-vedci-maji-spatnou-zpravu-pro-vycerpane-rodice/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS