Zobrazit menuSkrýt menu

Tyhle vlastnosti dědí děti nejčastěji po svých tatíncích: Sportovní nadání nebo temperament

Publikováno: 6. 4. 2018, aktualizováno: 6. 4. 2018 | Zdroj: extra.cz

Genetika je sice věda, která má své zákonitosti, ale genetické dědictví, které získáváme od svých rodičů je někdy pořádný propletenec.

Je samozřejmé, že děti dědí vlastnosti jak po svém matce, tak po otci. Nikdy nelze s určitostí říct, kolik procent genů dítě zdědí po otci a kolik po matce. I když psychologové říkají, že máme vlastnosti zděděné i získané, první zmíněná varianta je pochopitelně silnější. Podívejme se na to, jaké vlastnosti děti dědí nejčastěji po tatíncích.

Lze ale vypozorovat, že pokud má otec nějakou výraznou charakterovou vlastnost, většinou silný vztah ke sportu, s největší pravděpodobností ji bude mít i potomek. Nemusí se jednat jen o sport, ale třeba o lásku k vaření nebo k rychlým autům. Muži jsou často sebevědomější než ženy a umí se k situacím stavět čelem. I takové vlastnosti může syn či dcera zdědit. Dcera bude ale muset své vlastnosti krotit, jinak bude ve většinové společnosti považována za muže.

Celý článek najdete na: http://www.extra.cz/tyhle-vlastnosti-dedi-deti-nejcasteji-po-svych-tatincich-sportovni-nadani-nebo-temperament?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS