Zobrazit menuSkrýt menu

Týden pro inkluzi ukáže, co inkluze opravdu obnáší

Publikováno: 22. 10. 2018, aktualizováno: 23. 10. 2018 | Zdroj: muni.cz

Dnes startuje už šestý ročník kampaně Týdne pro inkluzi. Na školách napříč republikou se lidé budou moci podrobně seznámit s metodami vzdělávání dětí se specifickými potřebami.Zapojit se mohou školky, školy i další organizace.

O inkluzivním vzděláváním si každý něco myslí, ale ne každý opravdu ví, co to přesně je a jak v praxi funguje. Dozvědět se to ovšem každý může na Týdnu pro inkluzi, který dnes začal přednáškami na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity ale i na řadě dalších míst po celé republice. Zapojí se do něj přes 60 škol, organizací a institucí. 

Seznam akcí, které pořádá Pedagogická fakulta MU 

„Kamarádství, pomoc, odvaha. I tomu se děti učí díky inkluzi. Připravme je už ve škole na svět takový, jaký opravdu je.“ Tak zní motto letošního ročníku celostátní kampaně. Poukazuje na fakt, že začleňování žáků se znevýhodněním do hlavního vzdělávacího proudu není přínosem jen pro tyto žáky samotné, ale může obohatit celý dětský kolektiv. 

Výrazně do programu přispěje právě Pedagogická fakulta MU, kde se budou akce související s tématem dít každý den v pracovním týdnu. 

„Aktivity pořádané v rámci tohoto týdne považujeme za zajímavé doplnění naší běžné výuky. Při besedách, na přednáškách či při filmovém podvečeru se studentky a studenti seznamují s odlišností jiným, mnohdy velmi uvolněným způsobem. Mají možnost se setkat s lidmi s postižením, z jiného kulturního prostředí či jiných zemí a uvědomit si, že je odlišnost samozřejmou součástí naší společnosti,“ podotkla Lucie Procházková z Institutu výzkumu inkluzivního vzdělávání Pedagogické fakulty MU. 

 

Celý článek najdete zde:https://www.online.muni.cz/udalosti/11044-tyden-pro-inkluzi-ukaze-co-inkluze-opravdu-obnasi

 

 

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS