Zobrazit menuSkrýt menu

Tři předsudky, které mají Češi o početné rodině, a jak se jich zbavit

Publikováno: 16. 5. 2018, aktualizováno: 16. 5. 2018 | Zdroj: flowee.cz

Zdeňka Musilová pro flowee.cz se během probíhajícího Týdne rodiny zamýšlí nad tím, proč je a není dobré mít i v dnešní době hodně dětí

Zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Prý celoživotní sen každého chlapa. Nevím. Můj chlap prý po ničem takovém netoužil. Můj chlap chtěl velkou a zdravou rodinu stejně jako já. Tu máme. A s ní spousta předsudků, kterým společně čelíme. Bereme je ale sportovně.

Mým snem totiž vždycky bylo mít početnou rodinu. Nevím proč, ale vynosit, porodit a vychovat čtyři děti se mi zdálo být tím nejlepším, co by mě kdy v životě mohlo potkat. Shodou okolností jsem natrefila na muže, který to viděl podobně. Byť ho dodnes trochu podezírám, že si tolik dětí nepředstavoval. Že se ale nezastavíme u jednoho či u dvou, nám bylo jasné, už když jsme spolu začali chodit.

Jak šel čas, „projekt" početné rodiny se nám dařilo „realizovat". Vzpomínám si, jak jsme jednou jeli autem s prvorozenou dcerou v sedačce, když jí byl asi rok, a říkali jsme si: „Dovedeš si představit, až tam budou sedět dva?" Od té doby uběhlo deset let a už tam sedí čtyři. Je to úžasný pocit, byť někdy hodně vyčerpávající.

Jinými slovy, máte-li za sebou alespoň tři porody, jste v očích zbytku populace coura, socka nebo pánbičkářka.

A jestli vám někdo někdy bude vykládat, že děti jsou vždy jen radost, tak mu nevěřte. Je to především dřina, velká odpovědnost, občas to stojí hodně nervů, ale přesto všechno bych nikdy nic neudělala jinak. Pokud však plánujete pořízení více než dvou dětí, připravte se na předsudky, které vůči vám okolí bude mít.

Celý článek najdete na:https://www.flowee.cz/vize-trendy/4376-tri-predsudky-ktere-maji-cesi-o-pocetne-rodine-a-jak-se-jich-zbavit

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS