Zobrazit menuSkrýt menu

Tři pětiny dětí lžou na sociálních sítích o svém věku, nejčastěji kvůli registraci.

Publikováno: 7. 6. 2018, aktualizováno: 8. 6. 2018 | Zdroj: 24zpravy.com

Tři pětiny dětí na sociálních sítích neuvádějí pravdivé informace. Ukázal to průzkum České rady dětí a mládeže. Zkoumal také povědomost mladých o rizicích internetu - 87 procent dětí si uvědomuje, že může být nebezpečný.


Nejčastějším důvodem byla věková hranice nutná pro registraci, kvůli které 72 procent dětí muselo uvést vyšší věk. Více než třetina dětí odůvodnila uvádění nepravdivých informací tím, že tak chtěla chránit své bezpečí. Vyplynulo to z výzkumu pro Českou radu dětí a mládeže (ČRDM) mezi tisícovkou dětí od deseti do 18 let.
Hranice pro přístup dětí na sociální sítě bez souhlasu rodičů je 13 let. Nová unijní pravidla o ochraně osobních údajů (GDPR) ale umožňují členským zemím stanovit hranici v rozmezí 13 až 16 let a česká vláda ji chce zvýšit na 15 let, což ale řada expertů včetně České rady dětí a mládeže nedoporučuje.
Právě věková hranice byla nejčastěji důvodem lhaní při registraci na internet u dětí mladších 13 let.
Podle zjištění ČRDM jsou ale rodiče, minimálně z pohledu dětí, dobře informováni o zřizování profilů na sociálních sítích. Vždy nebo většinou o tom vědělo 89 procent rodičů. Z hlediska věku o tom byli nejčastěji informováni rodiče těch nejmladších od deseti do 12 let, kdy o zřizování účtu svıch potomků na sociálních sítích vždy nebo většinou vědělo 94 procent rodičů. Ale i v nejstarší skupině dětí, 16 až 18 let, měla o tom povědomí většina rodičů, konkrétně 88 procent.

Celý článek najdete zde: http://www.24zpravy.com/ekonomika/tri-petiny-deti-lzou-na-socialnich-sitich-o-sv...

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS