Zobrazit menuSkrýt menu

Trendem u školních pomůcek je ergonomie

Publikováno: 28. 8. 2018, aktualizováno: 28. 8. 2018 | Zdroj: mediaguru.cz

S blížícím se nástupem do školy shánějí rodiče čím dál intenzivněji potřebnou výbavu pro své děti. Zatímco v minulých letech dominovaly nabídce zejména pohádkové postavičky, v letošním roce kladou výrobci důraz především na ergonomické prvky.

Obchodní řetězce věnují školním potřebám své aktuální letáky. Podle analýzy společnosti Česká distribuční, jež je doručuje, v nich letos zaujímá výrazné místo nabídka speciálních výrobků s ergonomickými prvky. "Zatímco v předchozích letech se to v letácích hemžilo pohádkovými postavičkami nebo elektronikou, letos řetězce sází na speciální potřeby dětí. Deset procent z produktů nabízených v letácích se snaží dětem usnadnit nástup do lavic," řekl Petr Sikora, ředitel společnosti Česká distribuční. V nabídce jsou ergonomické psací potřeby, výbava pro leváky, logopedické pomůcky, zábavné elektronické tužky nebo stíratelný sešit umožňující opětovný nácvik psaní. Již tradičně je doplňuje široký výběr ergonomických batohů a aktovek.

Podle výše zmíněné analýzy se ceny základní výbavy nezvýšily. Stejně jako loni vyjdou školní pomůcky pro prvňáčka nejméně na 1 600 korun. Nezměnila se ani průměrná sleva, kterou řetězce na výbavu pro školáky v letácích nabízejí, dosahuje 31 %. Oproti loňsku podražily sešity A4 a boxy, do kterých je možné tyto sešity uložit. Naopak zlevnily základní psací potřeby. Nejdražší položkou zůstává pořízení aktovky. Více než dřív je také vidět, že řetězce využívají letáky jako edukativní materiál, v němž rodičům vysvětlují, pro jaké potřeby se které produkty hodí.

Celý článek najdete zde: https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/08/skola-se-blizi-trendem-jsou-ergonomicke-prvky/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS