Zobrazit menuSkrýt menu

Soukromí na internetu? Šestina dětí ochotně pošle intimní fotky.

Publikováno: 6. 12. 2018, aktualizováno: 7. 12. 2018 | Zdroj: denik.cz

Období před Vánocemi je pro děti na webu silně rizikové. Stávají se obětí vydírání, pedofilové je lákají i na peníze. „Každé druhé dítě chatuje s cizími lidmi, pětina by neodmítla osobní schůzku s cizím člověkem,“ varovala europoslankyně Dita Charanzová na odborné konferenci Bezpečnost dětí online.

Téměř každý šestý nedospělý Čechprý sdílí na internetu intimní fotografie a videa. „Tento takzvaný sexting vykazuje mezi českými dětmi rok od roku rostoucí trend,“ dodala Charanzová.

A není sama, kdo před podobnou situací varuje. „Nejčastější obětí na internetu jsou chlapci,“ říká Martin Kožíšek, expert sdružení CZ. NIC, v němž se organizují čeští poskytovatelé internetu. Klukům podle Kožíška například častěji než děvčatům chodí nabídky od falešných profilů na sociálních sítích. A také se více nabízejí. „Potřebují peníze například na ‚klíče‘ do počítačových her nebo na prémiové SMS,“ uvedl Kožíšek. Průměrná částka, za kterou jsou chlapci ochotni jít na schůzku s mužem, je okolo 2700 korun.

Dívky jsou podle Kožíška přece jen o něco rezervovanější v tom, s kým jdou na schůzku. Přesto se ony se stávají cílem pedofilů, kteří u nich preferují setkání před intimními fotografiemi. Nejrizikovějším obdobím je prý na internetu advent.
Například kvůli tomu, že děti především ve vyšším věku potřebují peníze. Často také pedofilům usnadňují jejich činnost. Třeba tím, že si na sociálních sítích nastaví intimní údaje, anebo dokonce zadají mnohoslibné inzeráty, ve kterých se de facto samy nabízejí.
S touto tristní situací situací se často setkává také policie. I podle ní je rizikovým obdobím advent.

 

Celý článek najdete zde: 

https://www.denik.cz/z_domova/soukromi-na-internetu-sestina-deti-ochotne-posle-intimni-fotky-20181205.html

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS