Zobrazit menuSkrýt menu

Škola se změnila v nekonečný domácí úkol. Jak to dopadá na žáky?

Publikováno: 25. 3. 2020, aktualizováno: 25. 3. 2020 | Zdroj: seznamzpravy.cz

Nekonečné domácí úkoly doprovázejí v karanténě nejen žáky a studenty, ale i učitele a rodiče. Základní, střední i vysoké školy zadávají svým studentům učivo online.

Situace okolo koronaviru a zákaz kontaktní výuky na školách znamená především jedno: domácí vzdělávání žáků a studentů. Pro mnohé učitele a rodiče to představuje mnohem víc práce.

„Ono se zdá, že jsme doma a nemusíme tolik pracovat, ale je to zásadní nadbytek práce. Materiály, které máme nachystané dlouho dopředu pro výuku kontaktní, teď nemůžeme vůbec použít a vše musíme transformovat pro to online prostředí,“ řekl ředitel brněnského Gymnázia Slovanské náměstí Dalibor Kott.

Systém distanční výuky funguje na většině základních a středních škol tak, že kantoři zadávají úkoly studentům na dálku. „Každý student má povinnost se podívat do systému, kam kantoři posílají pokyny o domácích úkolech, učivu a procvičování,“ dodal Kott.

Celý text najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/skola-se-zmenila-v-nekonecny-domaci-ukol-jak-to-dopada-na-zaky-95163

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS