Zobrazit menuSkrýt menu

Seniorky čtou dětem pohádky v krátkých videích na YouTube

Publikováno: 29. 1. 2018, aktualizováno: 29. 1. 2018 | Zdroj: www.tyden.cz

Pětice seniorek z pražského komunitního centra Právě teď natočila krátká videa, v nichž čtou dětem pohádky, a umístila je na YouTube.

Nejstarší pohádkové babičce je 97 let, nejmladší 65 let. Sdělili to organizátoři projektu z komunitního centra. Do budoucna by se podle nich projekt mohl rozšířit a stejně jako mladí youtubeři by na internetu své zážitky a postřehy zveřejňovali i "oldtubeři".

"Rozhodli jsme se, že dětem vyjdeme vstříc a budeme mluvit jejich komunikačními kanály a ony zase třeba ocení procítěné mluvené slovo a četbu z klasických knížek. Mezigenerační dialog a vzájemné obohacování jsou v hektické a přetechnizované době velmi potřebné," uvedla ředitelka centra Iveta Luxová.

Seniorkám s přednesem radila moderátorka Ester Janečková. Vedle pohádek o Sněhurce a o perníkové chaloupce je možné si poslechnout i ruskou lidovou pohádku Bílá kachnička z knížky Krása nesmírná či příběhy z knížky Kočičí život. Luxová dodala, že generace nepropojuje jen předčítání pohádek na internetu, ale třeba i společné kurzy starších lidí s dětmi.

Celý článek najdete na:https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/seniorky-ctou-detem-pohadky-v-kratkych-videich-na-youtube_448134.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS