Zobrazit menuSkrýt menu

Říká se jim krkavčí matky. Proč matka opustí dítě?

Publikováno: 9. 4. 2018, aktualizováno: 9. 4. 2018 | Zdroj: motherclub.cz

Mateřské pudy nemusí vznikat tak automaticky, jak si myslíme. Jak je to s mateřskou láskou? Proč vlastně matka opustí dítě? Podíváme se na několik důvodů a poradíme, jak se zachovat dál. Když matka opustí dítě, je to pro něj většinou mnohem větší rána, než kdyby odešel otec.

Muži to čas od času dělají, ale když něco takového provede žena, má takové jednání daleko větší důsledky. Matka se těžko nahradí. Nejspíš to souvisí s propojením, které vzniká v těhotenství přes pupečníkovou šňůru.

Že má žena určitý věk, neznamená, že se musí cítit připravená na dítě. I přesto, že se začátku těhotenství na mateřství příliš necítí, může se v jeho průběhu situace změnit. To ovšem neznamená, že se pocit nenaplnění nevrátí. Život je velmi komplikovaný, a když do něj přivedeme dítě, měli bychom si být vědomi, že je to závazek. Děti totiž naše činy nejsou schopny pořádně pochopit. Proto je potřeba jim v těch momentech dodat sílu a spoustu lásky, která je pro ně nezbytná.

Jestliže se matka rozhodne opustit dítě, často to nebývá jednoduchá situace. A odhodlat se k takovémuto kroku není snadné. Když se podíváte na jejich příběhy, tak zjistíte, že ženy mohly třeba projít traumatizujícími zážitky, což se později projevilo v opuštění dítěte.

Láska, a po ní potopa

Láska je krásná věc, ale dokáže také napáchat pořádnou spoušť. Ivana takhle opustila sedmiletou holčičku. Potkala totiž novou lásku a rozhodla se, že tento vztah je pro ni prioritou. Nenechá si ho nikým a ničím vzít. Sbalila si věci a odešla za novým partnerem. Při rozhovoru prozradila, že už dlouho byla bez sil a měla pocit, že pouze přežívá. Současný vztah pro ni byl vysvobozením, které cítila jako příležitost pro nový začátek.

Celé znění článku najdete na: http://motherclub.cz/rika-se-jim-krkavci-matky-proc-matka-opusti-dite-a-co-delat-dal/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS