Zobrazit menuSkrýt menu

Pro velkou rodinu ji nadchli rodiče. Jako pěstouni vychovali 14 dětí

Publikováno: 29. 8. 2019, aktualizováno: 29. 8. 2019 | Zdroj: idnes.cz

Šárka byla až do sedmé třídy základní školy jedináček, pak si máma s tátou osvojili holčičku z dětského domova a poté přišla do rodiny i její sestřička následována postupně dalšími novými sourozenci. Velká rodina s celkem patnácti dětmi se tak stala pro dívku i životní inspirací.

„Už od první třídy jsem chtěla pracovat v dětském domově,“ říká Šárka, která vystudovala obor dětská sestra a praxi získala také v jeslích. 

K dětem má vztah i její manžel, jenž vedl oddíly v různých neziskových organizacích jako Stezka, Pathfinder, Woodcraft, Skaut či SKaKS Dakota a pracuje jako učitel na průmyslové škole. 

„Když jsme se vzali, chtěli jsme stejně jako moji rodiče darovat lásku i dalším dětem, které nemají příležitost vyrůstat v kompletním, klidném a tvůrčím rodinném prostředí,“ vysvětluje Šárka.

A tak s manželem přijali do rodiny, kde již vyrůstaly tři jejich děti (dvě z nich jsou už dospělé), rovnou čtyři sourozence z dětského domova. „Jsou to moc šikovné děti, které u nás žijí již desátý rok,“ dodává.

Fotbal, vláčky, angličtina...

Nejstarší Samuel (16) právě končí první rok na obchodní akademii. Zajímá se o módu i o techniku, točí a stříhá videa a posiluje tělo ve fitcentru. Daniel (15) let dobře prospívá ve škole a rád sportuje - chodí na kroužky volejbalu a fotbalu nebo tráví čas s kamarády na skateboardu. 

Nela (13) výborně prospívá ve škole a kromě sportu se věnuje studiu angličtiny, ráda jezdí na kole i waveboardu a čte. Nejmladší Adam (12) se také výborně učí, chodí do basketbalového kroužku a zajímá se o železniční modelářství. Baví ho stavění lega i ve hře Minecraft, a má rád i dovádění na trampolíně. Zajímá se také o parkour.

„Všechny děti chodí na různé akce oddílů, absolvují školy v přírodě a přes prázdniny zase letní tábory. Chodíme společně do přírody, jezdíme na chalupu ke známým, hrajeme volejbal, badminton a věnujeme se dalším aktivitám, na které finančně dosáhneme,“ popisuje Šárka život velké rodiny.

„Účastníme se také víkendových akcí pořádaných městem Ostravou nebo Slezskou diakonií. Díky Nadaci Terezy Maxové jsme schopni pokrýt některá přání svých dětí a mohou si tak vybrat kroužky, které je baví,“ dodává s tím, že děti jsou vnímavé, učí se domácí práce a podle svých možností pomáhají při rekonstrukci a zvelebování domu a jeho okolí.

Celý článek najdete zde:

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy-sex/teribear-hybe-prahou-nadace-terezy-maxove-detem-pestounska-pece-pestounka.A190813_123720_vztahy-sex_job

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS