Zobrazit menuSkrýt menu

Připravte se na rizika dovolené v zahraničí

Publikováno: 2. 7. 2019, aktualizováno: 2. 7. 2019 | Zdroj: trendyzdravi.cz

I když postupně objevujeme krásy naší země, zahraniční dovolená a pobyty u moří, ať už evropských či exotických, stále lákají. Pro dovolenou v zahraničí se většinou rozhodují rodiny s dětmi, pro něž je to dokonalá volba, jak strávit alespoň týden spolu a umožnit dětem vidět na vlastní oči moře, pláže, okusit místní pochoutky nebo poznat krásy vzdálené země.

Navíc mořský vzduch i moře jako takové mají blahodárný účinek na naše zdraví a podporují imunitu. Každopádně i dokonalé zdání dovolené v té nejlepší destinaci má svá ALE.

Možná zdravotní rizika

Přece jen bychom myslet na to, že se vydáváme do jiné destinace, s často jinými teplotami, kvalitou stravy a vody a dalšími odlišnostmi, na které na rozdíl od místních nejme zvyklí. Zjistěte proto společně s námi, na co si dát v jaké destinaci pozor a co nám kde může hrozit. Příprava v pohodlí a bezpečí domova se vyplatí!

Mezi nejčastější země, do nichž se Češi vydávají, patří Bulharsko, Chorvatsko, Španělsko, Itálie, Řecko a z těch exotičtějších i Turecko a Egypt. A jak se říká, „jiný kraj, jiný mrav“, zde platí stoprocentně, ale vedle toho platí i, že jiná země, jiné zážitky, ale také podmínky a samozřejmě i případná rizika.

Z našeho pohledu vidíme často jen výběr země, místa, hotelu a typu stravování, a pak už jen to balení a odjezd na zaslouženou dovolenou. Pokud si ale chcete dovolenou užít maximálně, měly by i naše přípravy bát mnohonásobně důslednější. Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit, aby vás na místě už nic nepřekvapilo.

Než vybereme dovolenou…

Než se skutečně pro místo naší dovolené rozhodneme, měli bychom pořádně zvážit, ověřit si a promyslet několik základních bodů. Ty totiž mohou přispět jak k dovolené, na kterou budeme ještě roky vzpomínat a ukazovat si s rodinou fotky, ale tak k dovolené, na kterou budeme chtít okamžitě zapomenout, jako by ani nebyla. A na co se zaměřit? Informace o destinaci – Fotky v katalogu cestovní kanceláře nebo na jejím webu vypadají vždy lákavě, ale realita na místě může být mnohdy dost jiná. Vyplatí se proto pořádně zapátrat a ověřit si dostupné informace, jak to v dané zemi chodí.

Využít můžeme svých přátel a známých, kteří místo již v nedávné době navštívili nebo si můžeme informace zjistit sami prostřednictvím internetu. Vhodné je hledat hlavně na cestovatelských portálech a vyplatí se navštívit i stránky s recenzemi cestovatelů, protože právě od nich mnohdy získáme cenné rady a nezaujatý postoj a hodnocení daného místa. Pokud si informace ověřujeme sami, je ideální sledovat vše, co pro nás může být na místě zásadní. Tedy na prvním místě bezpečnost dané lokality, stav kriminality a drobných pouličních krádeží, čistotu a udržovanost místa, a pokud jedeme s dětmi, tak i vhodnost destinace pro děti, bezbariérový přístup, například pro kočárek apod.

Celý článek najdete zde: http://www.trendyzdravi.cz/rodina/pripravte-se-na-rizika-dovolene-v-zahranici.html

 

Související články na portálu Šance dětem:

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS