Zobrazit menuSkrýt menu

Příběhy pěstounství

Publikováno: 8. 11. 2019, aktualizováno: 8. 11. 2019 | Zdroj: spirit2018.cz

"Trápí nás situace kolem náhradní rodinné péče, velké množství dětí dostávajících se do ústavů a absence jakékoliv snahy ze stran politiků změnit to. Rozhodli jsme se společně zkusit tuto situaci řešit." říká Marcela Tobiášová ze Spirit2018.

Jsme spolek pěstounů, jak přechodných tak dlouhodobých. Trápí nás situace kolem náhradní rodinné péče, velké množství dětí dostávajících se do ústavů a absence jakékoliv snahy ze stran politiků změnit to.

Rozhodli jsme se společně zkusit tuto situaci řešit a snažíme se otevřít společenskou debatu na téma ohrožených dětí, medializovat příběhy, představit pěstounství společnosti a změnit její nastavení, kde stále ještě převládá názor, že děti potřebují hlavně sterilitu a řád a že je jim lépe v kolektivním zařízení než v - dle mínění velké části společnosti – v podivných rodinách pěstounů.

Vytvořili jsme Kalendář 2020 PŘÍBĚHY PĚSTOUNSTVÍ, kde o naší práci vyprávíme. Kalendář je veliký, krásně graficky zpracovaný a funkční. Případný zisk  půjde na respitní setkání pěstounských rodin se zajištěným odborným hlídáním dětí a přínosným programem pro pěstounské mámy a táty a jejich děti. 

 

"VŽDY, KDYŽ SPOLU MLUVÍME, SKONČÍME U TOHO SAMÉHO – NECHÁPEME, PROČ NAŠE PRÁCE, PRÁCE PĚSTOUNA, JE TAK ČASTO OČERŇOVÁNA. TO, ŽE POLITICI, KTEŘÍ HLASITĚ BROJÍ PROTI UMÍSŤOVÁNÍ MALÝCH DĚTÍ DO ŠKOLEK, ZÁROVEŇ PODPORUJÍ ODKLÁDÁNÍ NOVOROZENCŮ DO ÚSTAVNÍ PÉČE, NÁM NEDÁVÁ SMYSL. NĚKTEŘÍ Z NICH SI MYSLÍ, ŽE O OPUŠTĚNÉ A TÝRANÉ DĚTI BY SE MĚLI LIDÉ STARAT Z DOBROTY SRDCE, ALE NÁVOD K TOMU, JAK U TOHO ZAPLATIT ELEKTRIKU NEBO TŘEBA JÍDLO, UŽ NEDÁVAJÍ. NEPTAJÍ SE, PROČ JE ÚSTAVNÍ PÉČE MNOHEM NÁKLADNĚJŠÍ NEŽ PÉČE PĚSTOUNSKÁ, NEZAJÍMÁ JE, JAK DĚTI KOLEKTIVNÍ VÝCHOVA POZNAMENÁVÁ. NAJDOU SE I TACÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZAVÉST JAKÝSI BODOVACÍ SYSTÉM A PODLE NĚJ URČOVAT, JAKÉ DÍTĚ SE DO RODINY „HODÍ“ A JAKÉ NE. MUSÍME S TÍM NĚCO UDĚLAT..."

 

Více informací najdete zde: http://spirit2018.cz/

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS