Zobrazit menuSkrýt menu

Pražský magistrát zastaví exekuce svých dětských dlužníků

Publikováno: 1. 5. 2019, aktualizováno: 1. 5. 2019 | Zdroj: advokatnidenik.cz

Hlavní město Praha vypracuje seznam dětských dlužníků do 15 let, proti kterým jsou vedeny exekuce za závazky týkají se magistrátu či městských organizací. Tyto exekuce chce zastavit a dlužníkům odpustit tzv. příslušenství, nikoliv samotný dluh. Pražští zastupitelé rozhodli také o tom, že město vypracuje metodiku vymáhání dluhů jako systémové řešení do budoucna.

V Praze se nyní eviduje 186 dětských exekucí, ale zatím není „rozklíčováno“, které se týkají hlavního města, dopravního podniku a dalších jeho společností. „Předpokládám, že na květnovém zastupitelstvu už bychom měli mít podrobnější informace stran počtu těchto exekucí a následně se budeme zabývat procesním postupem, aby vše bylo lege artis“ uvedl zastupitel Patrik Nacher, jenž návrh zastupitelstvu předložil a je velmi rád, že byl jednomyslně schválen. Podle P. Nachera na tom Praha není s dětskými exekucemi nijak katastrofálně, mnohem hůř jsou na tom třeba Plzeň, nebo města v severní části Čech a Moravy.

„Bereme tuto iniciativu jako symbol a směr, kterým by se mohlo a mělo postupovat v rámci celé republiky, tedy najít užitečné a funkční řešení aplikovatelné i do dalších měst.“ Hlavní město se prvoplánovitě zabývá exekucemi dětí do 15 let, ale chce vypracovat metodiku vymáhání dluhů i u mladistvých do 18 let i starších.

 

Celý článek najdete zde: https://advokatnidenik.cz/2019/04/29/prazsky-magistrat-vypracuje-seznam-detskych-dluzniku-a-zastavi-jejich-exekuce/

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS