Zobrazit menuSkrýt menu

Praha hlásí nedostatek pěstounů. Vstupu do evidence předchází řada opatření

Publikováno: 5. 4. 2019, aktualizováno: 5. 4. 2019 | Zdroj: 24zpravy.com

Pěstounská péče je jednou z forem poskytování náhradní rodiny dětem a dorostencům, kteří se z nejrůznějších sociálních či psychických důvodů nedostávají do adopce. Tito nezletilí lidé tak dostávají příležitost žít v náhradní rodině právě s pěstouny.

Jak uvedla zpráva z radnice Prahy 4, hlavní město v současnosti hledá pěstouny zejména pro sourozence, starší  děti a děti  s hendikepem. "Problém s nedostatkem  pěstounů  není jen celopražský, je celorepublikový. Na Magistrátu hlavního města Prahy evidujeme  pěstouny  na  přechodnou  dobu, takzvané profesionální nebo  krátkodobé, a zároveň i  pěstouny dlouhodobé," uvedl k aktuální situaci tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Vstupu předchází série kroků

V případě, že by lidé chtěli poskytnout náhradní domov opuštěným dětem, které neměly tolik štěstí v životě, je třeba připravit se na celou řadu nejen administrativních kroků, které je před tím zapotřebí učinit. Prvním krokem je podání žádosti na sociálním odboru na příslušné městské části. S tou musí adept na pěstouna  zároveň doložit další náležitosti jako výpis z rejstříku trestů nebo zdravotní zprávu. Spisovou dokumentaci si posléze přebírá magistrát.  "Tento úřad poté zajistí odbornı přípravný kurz a psychologické posouzení. Závěrem tohoto procesu je správní rozhodnutí o tom, zda žadatelé jsou nebo nejsou zařazeni do evidence  pěstounů," vysvětlil Vít Hofman.

 

Celý článek najdete zde: http://www.24zpravy.com/domaci/praha-hlasi-nedostatek-pestounu-vstupu-do-evidence-predchazi-rada-opatreni/308304-zpravy

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS