Zobrazit menuSkrýt menu

Pomoc! Moje dítě bere drogy. Co mám dělat?

Publikováno: 17. 5. 2018, aktualizováno: 17. 5. 2018 | Zdroj: lifee.cz

Je to největší noční můra snad všech rodičů. Celý život děti před drogami varujete, ve škole se o tom učí a pouštějí se jim odstrašující dokumenty. I tak se může stát, že do toho vaše dítě zahučí. Jak se v takovéto situaci zachovat?

Zjistěte, proč drogy bere

Jestli přijdete na to, že vaše dítě bere drogy, jakékoliv, ze všeho nejdříve pátrejte po příčině jejich užívání. Velké procento mladých teenagerů bere drogy jednoduše z frajeřiny a protože to prostě chtějí zkusit. Z měkkých drog, jako je například marihuana, si až tak velkou hlavu dělat nemusíte. Horší jsou drogy tvrdé. Stačí si zkusit dát jednu dávku heroinu, který je velice návykový, a dítě se stává závislým. Jestliže vaše dítě bere drogy, protože je nešťastné, něco se mu přihodilo nebo ho něco trápí, přistupujte k němu jinak. Zkuste ho přesvědčit, aby své problémy v drogách neutápělo, a zkuste mu pomoci. Samotní to možná nezvládnete. Vyhledání dobrého psychologa zde bude nezbytné. Ale to je první krok.

Před problémem neutíkejte

Strčením hlavy do písku a děláním mrtvého brouka ničemu nepomůžete. Neignorujte to, že vaše děti berou drogy. Je dobré se o problém zajímat. Když dítě s drogami pouze experimentuje, je vše mnohem snadnější, než když je už závislé. Experimentátorovi jejich škodlivost ještě lze vysvětlit.

Celý článek najdete na: http://www.lifee.cz/psychologie/pomoc-moje-dite-bere-drogy-co-mam-delat_2584.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS