Zobrazit menuSkrýt menu

Po cukru jste tlustí, oškliví a staří, říká odborník. Teď je nejlepší čas na detoxikaci

Publikováno: 2. 1. 2018, aktualizováno: 2. 1. 2018 | Zdroj: eurozpravy.cz

Vánoce byly ve znamení cukroví, užily se vaše jazýčky, ale možná břicho a svědomí trochu zaplakaly. Novoroční předsevzetí je ale ideální čas k tomu, abyste si dali od sladkého trochu pauzu, domnívá se Brooke Alpert, specialista na výživu. Stačí jeden měsíc a uvidíte zázraky.

Nikoho asi neláká myšlenka, že by se měl celý měsíc živit jen zeleninou a ovocem a rozmixovaným jídlem. Dlouhodobý detox místo diety není ani zdravý, ani lákavý, ovšem měsíční detox od cukru, taky někdy zvaný jako "bílý jed" prospěje všem, domnívá se Brooke Alpert. Nejenže tím zhubnete, zlepší se vám i kvalita pleti a vlasů.

"Po cukru je každý tlustý, ošklivý a starý," netajil se svým názorem nutriolog Brooke Alpert. "V posledních letech jsme nashromáždili dost důkazů o škodlivosti cukru, způsobuje obezitu, jsme po něm zbytečně unavení, zvyšuje riziko srdečních chorob, má špatný stav na kůži a urychluje stárnutí," řekl Alpert.

Existuje také podezření, že cukr způsobuje i závislost. "Těžko donutit lidi, aby vynechali cukr úplně, jsou na něm opravdu závislí. Velkou roli hraje i psychika, spoustu z nás se domnívá, že sladké zmírňuje nervozitu či deprese, dodá nám energii a cítíme se po něm dobře. Jenže vždycky se jedná jen o krátkodobý efekt, po chvilce se vše vrátí a je to horší a my po cukru saháme znova," varuje odborník.

Celý článek k přečtení na http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/211409-po-cukru-jste-tlusti-osklivi-a-stari-rika-odbornik/

další zprávy z médií

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS