Zobrazit menuSkrýt menu

Plaváčci jsou otužilejší a méně nemocní

Publikováno: 30. 5. 2018, aktualizováno: 30. 5. 2018 | Zdroj: jomagazin.cz

Chtěli byste přihlásit svého potomka do plaveckého kroužku, ale nejste si jisti, že je to pro něj opravdu to nejlepší? Podle vědců byste neměli váhat. Vyberte ale kvalitní plavecký oddíl.

Výsledky různých vědeckých průzkumů z celého světa se shodují, že pravidelné plavání dětí přispívá k jejich lepšímu zdraví. Konkrétně podle australských vědců jsou tyto děti otužilejší, méně je trápí nemoci dýchacích cest, kožní choroby i záněty středního ucha.

Co je ovšem důležité, to je výběr správného plaveckého oddílu. A jak ho poznáte?:

  • Množství dětí by mělo vždy odpovídat velikosti bazénu. Aby se instruktorka mohla plně věnovat každému, měla by mít skupinka starších dětí maximálně osm účastníků. 
  • O úrovni plaveckého klubu hodně napoví i pomůcky, které se při výuce používají. Měly by být rozmanité a neopotřebované, aby dětem dobře sloužily a zároveň se jim i líbily. 
  • Plavecký klub by měl mít dostatečně širokou nabídku náhradních hodin a změn. Zjistěte si také, zda ve vámi vybraném klubu bude možný přesun termínu lekce i v průběhu kurzu. 
  • Profesionální instruktoři jsou zárukou, že hodiny plavání proběhnou v klidu a bezpečí a budou pestré a nápadité. Nejvíc vám napoví upřímně sdílené dojmy vašich dětí. Pokud se z hodiny vrátí nadšené, vybrali jste plavecký klub správně. 

Celý článek najdete na: http://www.jomagazin.cz/na-stope/plavacci-jsou-otuzilejsi-a-mene-nemocni/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS