Zobrazit menuSkrýt menu

Otřesný stav zubů českých dětí. Ničí je sladké nápoje

Publikováno: 28. 5. 2018, aktualizováno: 28. 5. 2018 | Zdroj: echo24.cz

Rodičům chybí informace o tom, jak správně přistupovat k stomatologické prevenci, ale i ochota naučit své potomky důsledně pečovat o jejich chrup.

Podle odborníků často postačí znát pravidla správného čištění. Ale i dospělí lidé si někdy čistí zuby na plochách, kde to není potřeba, ale do míst, kde vznikají kazy a záněty dásní, se kartáčkem neumějí dostat. Neméně důležitá je i správná výživa a pitný režim. Je velká výhoda, když se dítě naučí pít vodu, neslazený čaj a později neslazené minerálky. Sladké nápoje jsou pro zuby stejné zlo, jako bonbóny a čokoláda, upozorňují zubaři.

Chybí ovšem i důsledná prevence, přitom náklady na ni vycházejí dlouhodobě mnohem levněji. Dávno jsou ovšem pryč, kdy byla stomatologická prevence v České republice na skutečně vysoké úrovni. To, že zubnímu kazu je v drtivé většině případů možné předejít správnou péčí, připomíná i zubařka Hana Zallmannová. Například v Německu hradí pojišťovny dětem od 6 do 18 let kromě dvou preventivních prohlídek ročně i dvě návštěvy dentální hygienistky.

Celý článek najdete na: https://echo24.cz/a/SkFmm/otresny-stav-zubu-ceskych-deti-nici-je-sladke-napoje

další zprávy z médií

Související články na portálu Šance Dětem:

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS