Zobrazit menuSkrýt menu

On-line setkání se účastnilo šedesát vychovatelů z celé republiky

Publikováno: 7. 10. 2020, aktualizováno: 7. 10. 2020 | Zdroj: denik.cz

První ročník Setkání vychovatelů dětských domovů se z důvodu aktuální epidemiologické situace a mimořádných opatření odehrál v on-line režimu.

Téma práce s agresivním klientem a vlastními emocemi oslovila desítky pedagogů. Setkání organizoval integrační projekt Začni správně. „Jsem nadšená, že i v téhle komplikované době se dá uskutečnit takové setkání pedagogických pracovníků, kteří mají zájem a svou profesi, berou ji jako poslání, a nejen jako  práci,“ zhodnotila setkání  vychovatelů projektu Začni správně Jana Brožová, vychovatelka z Kašperských Hor.

Bezmála tříhodinový program byl rozdělen do dvou částí. „V první části jsme se podrobně věnovali práci s agresivním klientem a s agresivitou obecně,“ popisuje lektorka Gítha Ruthová. Druhá část se soustředila na práci s vlastními emocemi a vedla ji psycholožka Eva Andrés. „On-line forma takhle velkého setkání je pro mě velmi nezvyklá. Přesto, že se těším na to, až se zase uvidíme na živo, věřím, že i tenhle čas společně strávený po síti, mohl pomoci,“ řekla lektorka.

Přes šedesát účastníků

Akcí prováděly manažerky projektu Začni správně Marcela Belicová a Dominika Šenková. „Jsme moc rádi, že se k nám připojilo více než šedesát vychovatelů a všichni hodnotili setkání velmi pozitivně,“ řekla Dominika. Mezi jednotlivými bloky měli účastníci prostor ptát se lektorek na otázky spojené s tématem.

Celý text najdete zde: https://prazsky.denik.cz/ctenar-reporter/on-line-setkani-se-ucastnilo-sedesat-vychovatelu-z-cele-republiky-20201005.html

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS