První sekci knihy napsal publicista Daniel Dočekal a je nazvána „Manuál pro rodiče“. Daniel se dlouhodobě věnuje edukaci dětí v oblasti sociálních sítí a internetu. Touto částí knihy dávají autoři najevo, že pokud chtějí rodiče na děti pozitivně působit, musí se vzdělávat sami. A poskytují čtenářům dostatek studijního materiálu. Druhá sekce „Co mobil dal a vzal“ je autorským dílem Anastázie Harrisové a zabývá se otázkou, proč mobil dokáže napáchat v rukou rodičů někdy i zásadní škody.

Třetí sekci „Kniha digitálních džunglí“ napsal publicista Lubomír Heger a rytmem technothrilleru nás provede těmi největšími úskalími, které na člověka (nejen na děti) na sociálních sítích čekají. Čtvrtá sekce „Velká debata o velké otázce“ obsahuje výběr článků magazínu Flowee, které se věnují nebezpečím moderních technologií – můžete si přečíst, co to jsou digitální sirotci, jak se chovat při online sextingu nebo proč se populární youtuber Kovy potýká ve 22 letech se syndromem vyhoření. Závěrečná část knihy se jmenuje „Den Offline“ a popisuje výzvu: V online světě nesmíte zapomínat na ten reálný, ve kterém žijete, dýcháte, milujete a pracujete.

Celý článek najdete zde: https://www.flowee.cz/ditevsiti/vzdelani/6661-kniha-dite-v-siti-manual-pro-rodice-kteri-nechteji-mit-doma-digitalni-sirotky