Zobrazit menuSkrýt menu

Neziskovky se můžou hlásit o dotace. Vláda pro ně má přes 5 miliard korun

Publikováno: 27. 9. 2019, aktualizováno: 27. 9. 2019 | Zdroj: tn.nova.cz

Vláda rozhodla, že na neziskovky bude příští rok vynaloženo přes pět miliard korun - ty jim přerozdělí v rámci dotažních programů. Největší částka by měla připadnout oblasti sportu a kultury, nemalým obnosem ale stát podpoří také například národnostní menšiny nebo sociální služby.

Vláda České republiky připravila přehled dotačních programů vyhlašovaných pro rok 2020, v rámci kterých poskytne nestátním neziskovým organizacím dotace. Na programy, které jsou určené výhradně pro neziskovky, vyčlení ze státního rozpočtu 5,68 miliard korun. 

Součástí přehledu jsou ale i dotace, o které mohou zažádat i jiné subjekty než neziskové organizace. V rámci těchto programů se rozdělí další 2,33 miliardy korun. Dohromady tedy stát ze svého rozpočtu příští rok poskytne neziskovým a dalším organizacím přes osm miliard korun.

Dotace vláda rozdělila do 18 tematických oblastí. Na přibližnou částku, která do každé z nich příští rok poplyne, se můžete podívat v následující tabulce - viz: https://tn.nova.cz/clanek/romska-mensina-ci-sport-na-tohle-neziskovky-dostanou-pristi-rok-miliardy.html

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS